Endometrioza a tabletki antykoncepcyjne

  1. Witam. Mam 18 lat i jakieś 2 tygodnie temu wykryto u mnie 4 cm torbiel na prawym jajniku. Przez 2 cykle miesiączka spóźniała mi się 5 dni, po czym była bolesna(zawsze mam bardzo bolesne miesiączki), do tego ciągłe uczucie pełnego pęcherza i częste oddawanie moczu. Lekarka przepisała mi tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 i kazała czekać do następnej wizyta. Niestety, jestem kilka dni przed miesiączką i objawy się nasiliły. Okropnie boli mnie podbrzusze właśnie najbardziej po prawej stronie, plecy. Z racji mojego wieku w najbliższej przyszłości nie planuje dzieci, więc moje pytanie jest takie - czy dla złagodzenia objawów mogę brać tabletki antykoncepcyjne bez 7-dniowej przerwy? Jeżeli tak, to przez jaki okres czasu. Bardzo zależy mi na złagodzeniu bólu, gdyż czasami paraliżuje on codzienne czynności.

  2. ja teraz mam takie jazdy

  3. ja pewnie mam endometriozę

  4. Ja też na to choruję i mogę Ci polecić świetnych specjalistów ze szpitala medicover, oni operują nawet skomplikowane przypadki, nieraz są to wielogodzinne operacje, mają nawet plazmę argonową więc są to zabiegi na wysokim ogólnoświatowym poziomie

  5. Najlepiej chyba takie problemy rozwiązać u lekarza. Też cierpię na endometriozę i leczę się we wrocławskiej klinice. Znajdziecie ją na stronie https://leczymyendometrioze.pl/objawy-endometriozy/. Lekarz, który prowadzi mój przypadek bardzo dokładnie mi wytłumaczył wszystkie zalecenia i przeciwwskazania.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij