Fitness club + dietetyk - analiza składu ciała - jaki sprzęt?

 1. Cześć wszystkim!
  Chciałam poruszyć trochę nietypowy temat - mianowicie, uruchamiamy ze znajomą mały fitness club dla osób które chcą zrzucić trochę kg pod okiem specjalisty od ćwiczeń oraz dietetyka. Czy ktoś z Was miał może kiedyś robione (lub sam wykonywał) badanie skład ciała? Interesują mnie różne modele analizatorów z rzeczywistym pomiarem jak np. inbody170, natomiast nie wiem gdzie mogłabym taki sprzęt przetestować.

 2. Witaj :) A skąd jesteś? Bo generalnie możesz sprawdzić na tej mapie:
  medfitness.pl/index.php/pl/mapa-klientow-inbody
  Tutaj masz info nt różnych siłowni, fitness clubów itd., które używają analizatorów, może mogłabyś wtedy do takiego miejsca podejść/podjechać aby w praktyce działający analizator zobaczyć.

 3. Cześć. Z Warszawy :) Ale dziękuję bardzo za podpowiedź i za mapkę, okazuje się, że jest w Warszawie trochę tych analizatorów inbody i muszę spróbować skontaktować się i zobaczyć jak ten sprzęt działa, w praktyce.

 4. No to najlepsza opcja, postaraj się po prostu obejrzeć, nawet możesz iść jako klient zrobić badanie i porozmawiasz przy okazji o sprzęcie :) A który model analizatora Cię interesuje? Tylko ten "170"?

 5. Tak, ten model mnie interesuje i pewnie taki uda mi się obejrzeć jutro już, umówiłam się z dietetyczką którą znalazłam na liście i która takiego używa :)

 6. I fajnie, jak już przetestujesz ten inbody to daj znać jak oceniasz i czy się będziesz decydować na ten model.

 7. Cześć :-) analizator przetestowany także decyzja tez już podjęta, w poniedziałek skontaktuję się z medfitness w sprawie finansowania zakupu sprzętu i zobaczymy jak to wyjdzie ale model wybrany :)

 8. I co, ten model 170 zostaje czy inny w końcu? Bo testowałaś taki sam czy inny model analizatora ??

 9. Testowałam ten inbody170 i przy takim zostaje, do moich zastosowań wydaje się być akurat, bez dodatkowych bajerów ale badanie wychodzi bardzo fajne, wydruk czytelny, łatwa konfiguracja. Oczywiście no z godzinkę przy nim działałam z dietetyczką z salonu gdzie byłam ale zdecydowanie na plus sprzęt dlatego też nie kombinuję dalej, zostaję przy tym.

 10. OK rozumiem, no to dobrze że mogłaś analizator przetestować, zobaczyć jak działa. A jak z obsługa samego sprzętu, jak oceniasz ??

 11. Witam,

  Niestety jestem zmuszony sprzedać jeden z najlepszych w Polsce analizatorów składu ciała - InBody570. Dostałem świetną propozycję pracy za granicą w miejscu, które jest kompletnie wyposażone, w związku z tym niestety jestem zmuszony sprzedać swój sprzęt. Specyfikacja: medfitness.pl/produkt/inbody570/
  Jest to profesjonalne urządzenie dla profesjonalnych dietetyków ze względu na swoje parametry, opcje itp.
  Zainteresowanych proszę o kontakt tel.: 607541042 lub mail: zajc.m@wp.pl
  Stan oczywiście perfekcyjny - można w każdej chwili przyjechać, zobaczyć, ewentualnie wyślę zdjęcia.
  Cena bardzo atrakcyjna.

  Dodatkowo mam na sprzedaż bardzo przydatne urządzenie, w cenie osiągalnej dla każdego - urządzenie do diagnozowania stanu zdrowia: evitum.pl/quantum/

  Szkoda, żeby taki sprzęt stał i się kurzył, dlatego proszę o pomoc w sprzedaży.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

 12. Hejka
  Czy ktoś z Was korzysta może z analizatora InBody 370, tj. http://www.medfitness.pl/produkt/inbody370/ Chcę go kupić do swojego fitness clubu będą wdzięczna za komentarze i pomoc.

 13. To jest moim zdaniem jeden z najlepszych analizatorów. Miałaś okazję go przetestować? Jeśli nie to spróbuj się u nich umówić i obejrzeć, przy wyższych modelach właśnie można nawet umówić sobie z handlowcem prezentację sprzętu. To zawsze mocno ułatwia wybór i masz możliwość zobaczyć jak sprzęt faktycznie działa.

 14. Witam wszystkich zainteresowanych tematem.
  Jestem doradcą klienta w firmie Vitako, gdzie od ponad 7 lat mam możliwość wdrażania się w metodę bioimpedancji elektrycznej ciała człowieka i zwierząt (bo takie aparaty również istnieją). W swojej pracy działam lub działałam na aparatach: Akern, Biody Xpert, Bodystat, Biodynamics, Impedimed, Juwell Medical, Jawon Medical --> aktualnie Selvas Healthcare, seca, Tanita. Dużo sprzętów „przerobiłam”. Zaczynaliśmy, wprowadzając analizatory Tanita, później pojawiły się ciekawsze sprzęty, także część została zastąpiona lepszymi opcjami.

  Niestety w związku z chwytem marketingowym dotyczącym "pomiaru rzeczywistego" powstało mnóstwo niejasności. Wyjaśnię więc najpierw krótko co oznacza pomiar rzeczywisty, czy też pomiar bezpośredni. Możemy tak nazywać tak naprawdę tylko i wyłącznie pomiar ilościowy i jakościowy dokonywany podczas badania sekcyjnego, po wyekstrahowaniu odpowiednich składowych ze zwłok denata. Żaden analizator tego nie robi, a więc żaden analizator nie jest w stanie wykonać pomiaru rzeczywistego.

  Wyjaśnię także o co chodzi z wprowadzaniem danych przed pomiarem, co jest najważniejszą czynnością, która powinna być właściwie obligatoryjna, jeśli w efekcie chcemy uzyskać dokładny obraz składu ciała badanego. Jednym z podstawowych założeń bioimpedancji elektrycznej jest właśnie dokładne określenie badanego obiektu. Określamy stan faktyczny, bez zabawy w stylu: jestem mężczyzną, ale wpiszmy, że jestem kobietą, i zobaczymy co będzie… Każdy analizator bazuje na algorytmach. Nie da się uzyskać takiej obszernej gamy parametrów bez zastosowania przeliczeń – nie łudźcie się Państwo. Wzory te, czy tez algorytmy, zostały wypracowane w badaniach klinicznych w oparciu o zbadaną grupę populacyjną. Ale wróćmy do tego, dlaczego analizator musi wiedzieć czy bada kobietę i mężczyznę. Proszę sobie wyobrazić przepływ prądu przez ciało. Na pewno znacie Państwo regułę z fizyki, że prąd zawsze płynie najkrótszą drogą. Proszę sobie wyobrazić zatem, jak analizator może wiedzieć, że bada obiekt, który ma piersi zbudowane z tkanki tłuszczowej, skoro mu się tego nie podpowie --> pierwszy błąd, który otrzymujemy po badaniu tzw. analizatorem rzeczywistym, a więc zaniżona masa tłuszczowa u kobiet, ponieważ nie jest uwzględniony wzór na tkankę tłuszczową w piersiach (czy też chociażby w pośladkach, które wystają znacznie poza obszar przepływu prądu, oczywiście w zależności od zbadanej w obiegu prądu zawartości tkanki tłuszczowej). To tylko jedna z podstawowych różnic międzypłciowych, którą analizator musi uwzględnić. Dlatego nie ma opcji uzyskania dokładnego wyniku składu ciała z analizatora, który nie wie, kogo bada. Łatwo się słucha takich chwytliwych haseł marketingowych, ale jakby bliżej się przyjrzeć tematowi, to drastycznie tracą sens. Wszyscy producenci najlepszych na rynku urządzeń korzystają z wprowadzania danych przed pomiarem, poza jednym. Jeśli ta metoda byłaby taka fantastyczna, czy wszyscy by z niej nie korzystali… Myślę, że na pewno, ale jakoś nikt się nie decyduje, bo badania wskazują na to, że im dokładniej opiszemy badany obiekt, tym dokładniejszy w efekcie wynik uzyskamy.
  Producent „analizatorów rzeczywistych” chwali się także tym, że tylko jego analizatory podają precyzyjne wyniki dla niestandardowych osób. Czy aby na pewno? Obejrzyjcie Państwo na youtube film z FIWE 2014. Michał Karmowski przechadza się tam i bada na różnych sprzętach. Inbody wskazał mu ponad 16% tkanki tłuszczowej. Chyba nie takiej precyzji Państwo oczekują?  Natomiast Jawon Medical (aktualnie Selvas Healthcare) – 6%. Czyli wygląda na to, że analizator, do którego wprowadza się tzw. „dane empiryczne” robi robotę. Tysiące badań, które wykonałam na tym i innych „analizatorach empirycznych” potwierdzają regułę.

  Krótko, bo nie chcę zanudzać. Jeśli chcieliby Państwo odpowiedzi na kolejne pytania, to zapraszam do kontaktu. Mój adres e-mail to: roksana.czarnas@vitako.pl a numer telefonu to 503435229.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę mądrych i przemyślanych wyborów.
  „Nie wszystko złoto, co się świeci”.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij