Gdzie wysłać mamę która ma problem z alkoholem

 1. Szukam prywatnego osrodka na poziomie, gdzie mogłabym umieścić mame, która ma problemy z alkoholem.

 2. a czy mama chce się leczyć? czy zgodzi się na odtrucie i leczenie?

 3. Moja mama to wykształcona osoba, która rozumie czym jest uzależnienie i ma świadomośc tego, że jest uzależniona. Niestety pod moja nieobecnośc całkiem się stoczyła. Oczywiście już wcześniej popijała, ale miała to pod jako taką kontrolą. Jak wróciłam tydzień temu z półrocznego pobytu w stanach to po prostu się przerazilam. Mama jest w opłakanym stanie fizycznym i psychicznym i zwyczajnie musze jej pomóc. Próbowałam ją zamknąc w mieszkaniu, ale chciała uciec przez balkon. Normalnie tragedia. Wiem, że sama jej nie pomoge, dlatego muszę znaleźc dla niej odwyk.

 4. wiesz, to że mama ma świadomość uzależnienia jeszcze nie znaczy że będzie chciała się leczyć

 5. będzie chciała, już o tym rozmawiałysmy, niestety po rozmowie od razu uciekła z domu i po kilku godzinach wrociła kompletnie pijana

 6. Niestety kobiety coraz częściej uzależniają się od alkoholu, a wyjść z nałogu jest im równie trudno jak mężczyznom, jeśli nie jeszcze trudniej. Dobrze że mama ma w Tobie oparcie i może liczyć na Twoją pomoc. Co do tego ośrodka to jest jeden bardzo dobry z Poznania i oczywiście mają tam również detoks dla alkoholików. Alkohol terapia to jednak nie tylko odtrucie i podreperowanie stanu zdrowia alkoholika, ale przede wszystkim w zrozumieniu przyczyn nałogu i nauczenie pacjenta sposobów na skuteczną walkę z nałogiem. Człowiek przestanie pić dopiero gdy zrozumie, że życie bez alkoholu również może być ciekawe i wartościowe.

 7. Kolego mówisz pewnie o ośrodku AGNUSA. Moja kuzynka przechodziła tam terapię odwykową z jej opowiadań, że na terapii było mniej więcej tyle samo kobiet co mężczyzn, także nałogi to nie jest kwestia płci. A co do twojej mamy, to jak najszybciej umiesc ja na odwyku zanim koleżanki od kieliszka odradza jej te decyzje

 8. No tak, wiem że liczy się czas. Zresztą nie moge patrzec jak mama jest teraz zniszczona. Po prostu chce zapewnić jej jak najlepszą opieke i dlatego szukam informacji o najlepszych prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień w Polsce. W tej chwili pieniądze nie mają dla mnie wiekszego znaczenia.

 9. W tym serwisie alkoholterapia.pl znajdziesz wysztskie najważniejsze informacje na temat terapii, detoksu i ogólnego schematu postępowania w przypadku osób zgłaszających sie na leczenie do wspomnianego wcześniej osrodka. Masz też od razu numer telefonu, na górze strony, żeby umówić się na konsultację albo od razu na przyjęcie mamy na leczenie. Oczywiście możesz pojechać bez wcześniejszego kontaktu, ale lepiej wczesniej wszytsko ustalić, żeby później nie było jakichś komplikacji.

 10. Już jestesmy umówieni na spotkanie. Mama zgodziła się pojechać zobaczyc ośrodek, choć jeszcze nie zgodziła sie na leczenie. Mam jednak nadzieje, że teraz będzie już tylko lepiej.

 11. Bardzo dobrym miejscem jest również choceński Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza, który specjalizuje się w leczeniu uzależnień

 12. Dzieciom jest trudniej niż innym osobom z otoczenia do przekonania rodziców do rzucenia alkoholu. Wielki plus dla ciebie Jadziu że zajęłas sie mamą i przekonałaś do stawiania małych kroczków. Trzymam za was kciuki i mam nadzieje ze wytrwacie.

 13. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale skoro piszecie o uzależnieniach to może podpowiecie mi gdzie zgłosić się z uzależnieniem od alkoholu u kobiety ale zależy mi na odizolowanym miejscu i skutecznej szybkiej terapii. Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam.

 14. Przecież wyżej pisali o kilku ośrodkach. Wejdź sprawdź i po sprawie.

 15. Tu masz specjalny ośrodek zajmujacy sie problemami kobiet terapiakobieta.pl położony jest w ładnym, spokojnym i odizolowanym miejscu. Terapie są zindywidualizowane i przygotowywane z uwagą na personalne predyspozycje i stopień uzależnienia dzieki czemu osrodek cieszy sie tak wysoka skutecznoscia. Co nieco wiem na ich temat takze mozesz pytac smialo.

 16. Ale to pewnie troche kosztuje skoro wszystko jest że tak powiem na miare?

 17. Generalnie miejsc w naszym kraju, w których zajmują się tego rodzaju problemami jest naprawdę wiele. Jeżeli mama wykazuje chęć leczenia, to już naprawdę wiele. Przy czym osobiście skorzystałabym w takiej sytuacji z pomocy zespołu Antidotum Odtruwanie http://odtrucie.warszawa.pl/ . Działają oni na terenie zarówno stolicy, jak i miast ościennych, przy czym możemy tutaj liczyć na dostęp do szeregu narzędzi walki z nałogiem, dodatkowo postępy osoby uzależnionej są na bieżąco monitorowane, a jednocześnie na wizytę można się umówić zarówno w ośrodku, jak i zamówić ją u siebie w domu.

 18. Hej, terapie dla kobiet nie są wcale tak drogie jesli wziac pod uwage ile wydaje się na alkohol. Z samych butelek które moja mama miała w mieszkaniu dostałam ponad 100 złotych na skupie. Jesli oczekujesz skutecznej terapii to tylko w prywatnych osrodkach pod okiem profesjonalistów innej opcji nie ma. A tak w ogóle to zdrowie jest bezcenne i nie ma co się targować.

 19. Próbowałam tylko dowiedzieć się ile to może kosztować.

 20. Zależy od stopnia uzależnienia i długości leczenia. Najważniejsze to być zdrowym a pieniadze to rzecz nabyta. Pozdrawiam.

 21. Widziałam że pojawił się w którymś poście ośrodek Oaza - miałam okazję współpracować z nimi przy pisaniu pracy dyplomowej i przyjrzeć się jak to wszytko wygląda od środka. Powiem jedno byłam bardzo pozytywnie zaskoczona zarówno podejściem do pacjentów jak i metodyką leczenia różnego rodzaju uzależnień.

 22. W walce z uzależnieniami pomaga zażywanie olejku konopnego. Na cbdworld.pl można kupić dobry, w korzystnej cenie.

 23. Jeśli chodzi o leczenie uzależnienia to przede wszystkim najważniejsze jest aby osoba uzależniona zdawała sobie sprawę z tego że potrzebuje pomocy gdyż jest uzależniona od alkoholu. Jeśli ten etap nastąpi to będzie on przełomowy i powinniśmy pójść za ciosem i znaleźć ośrodek pomocy do którego się zgłosicie. W naszym przypadku bardzo pomocny okazał się Ośrodek Terapii Wiosenna, w którym to pracują specjaliści wykształceni i chętnie niosących pomoc

 24. Wiem, że jest bardzo dobre, profesjonalne miejsce w okolicach Krakowa. Są to Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl pomogli wyjść na prostą bliskiej mi osobie. Świetne podejście, bardzo dobre położenie.

 25. Może terapia u psychologa? Oczywiście bardzo ważne jest to, aby mama sama chciała wybrać się na taką terapię. Poczytajcie koniecznie o tym, czym jest terapia uzależnień: https://www.terapiapoznan.pl/terapia-uzaleznien/ .

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij