Grzybica pochwy - domowe sposoby

 1. Zgadzam się, że takie domowe sposoby na grzybicę pochwy nie są ostatecznym rozwiązaniem ale czemu sobie nie ulżyć? Mogą one znacznie złagodzić rozwój choroby oraz wzmocnić organizm tak aby w przyszłości mógł się sam bronić przed nawrotami choroby....

  Poczytajcie sobei na przyklad o działaniu czosnku ( znacznie wzmacnia organizm) czy o kefirze:
  http://kandydozy.org.pl/domowe-sposoby-grzybice-pochwy/

  Na tej stronie jest dobry artykuł w temacie.

 2. Ja zaczęłabym przede wszystkim od przeproawdzenia testu metodą drwenerolog. pl/produkt/test-drozdzyca-kandydoza/ czy rzeczywiście problem kandydozy nas dotyczy... to najskuteczniejsza metoda badania obecnie. Dla wątpiących dodam, że testy realizowane w lab w Gdańsku, który posiada zaplecze lekarskie i przychodnie wielospecjalistyczną lifemedica, więc nie powinno być żadnych wątpliwości co do rzetelności badań. :)

 3. W15 Najistotniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to kopa do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech poszuka w google: odchudzanie przed i po by sasetka

 4. Mój ginekolog na stany grzybiczne polecił mi https://www.lactovaginal.pl/o-produkcie/. Są to kapsułki dopochwowe i jak dla mnie bardzo skuteczne. Stosuję je nawet przy niewielkich upławach wtedy kuracja jest dużo krótsza. Poza tym używam specjalnego płynu do higieny intymnej. Dzięki lactovaginalowi pH mojej pochwy utrzymuje się na odpowiednim poziomie i infekcje w takim przypadku praktycznie w 100% nie nawracają.

 5. Przede wszystkim moje drogie koleżanki należy zdiagnozować czy to jest grzybica czy bakteryjne zapalenie pochwy!!! W tym przypadku nie siedźcie w internecie, bo najlepiej zrobi to lekarz. Jeśli już chcecie porównać to proszę np:https://chorobyweneryczne.com.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy/ macie wnikliwie napisane czym jest bakteryjne zapalenie pochwy a wyżej Sylwia napisała o grzybicy. Nie bierzcie sobie leków tak o, bo zazwyczaj są to antybiotyki! Osłabicie bezsensu organizm a potem Was zaczną łapać kolejne inne infekcje. Lekarz,lekarz i jeszcze raz lekarz a potem zdiagnozowany i wyleczony problem możecie opisać. Pozdrawiam - Alina

 6. Itrakonazol Orungal grzybica drożdżyca kandydoza łupież
  Odstąpię Itrakonazol 100mg pod nazwa Icozole, 10 tabletek w listku.
  Liczę 3.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł.
  Firma V.S. Pharma Co z Bangkoku. Ważny 01.2020.
  Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 1.2018, ważność i numer produkcji.Przy zakupie całego zapieczętowanego opakowania 100 tabletek cena 300zł, włącza koszt wysyłki.

  Grzybice układowe lub wieloogniskowe: aspergiloza, kandydoza, kryptokokoza (włącznie z kryptokokowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu), histoplazmoza, sporotrychoza, parakokcydioidomikoza, blastomikoza, chromomikoza i inne rzadkie grzybicze zakażenia układowe.

  Dermatologia: łupież pstry, grzybice skóry, grzybice paznokci, a także kandydozy jamy ustnej wywołane przez dermatofity i/lub grzyby z rodzaju Candida.

  Okulistyka: grzybicze zapalenie rogówki wywołane przez dermatofity i/lub drożdżaki.

  Na grzybice mam również:
  Itrakonazol Orungal 100mg, 3.5zl tabletka, listki po 10 tabletek

  Doksycyklina 100mg po 2zl tabletka, listki po 10

  Gryzeofulwina 500mg 3zl tabletka, listki po 10

  Nystatyna 500 000 jednostek 2zl tabletka, listki po 8 tabletek

  Ketokonazol 200mg 2zl, listki po 10

  Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych – co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę.

  Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii – jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski.

  Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych – jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa.

  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com

 7. Jeśli choroba utrzymuje się dłużej to na pewno warto jest wybrac się do lekarza. Nie ma sensu sie tutaj męczyć i dobrze jest skorzystać z pomocy medycyny! Jeśli jednak mamy problem z nawracającymi zakażeniami pochwy to trzeba wzmocnić swoją odpornosć i zastosować się do kilku zasad, które sprawią, ze nie bedziemy ich tak czesto łapali:
  bawełniana bielizna
  prasowanie bielizny i pranie jej w wysokiej temperaturze
  ograniczenie środków do higieny intymnej ( mycie się jedynie samą wodą)
  unikanie publicznych miejsc kąpieli

  Oraz kwas kaprylowy
  https://evita.sklep.pl/pl/kwas-kaprylowy-600mg-60kaps.html

 8. Nigdy bym sobie nie pozwoliła na takie domowe metody jeżeli chodzi o leczenie grzybicy pochwy. Jak najprędzej do ginekologa na wymaz i leczenie- to jest podstawa. Sama miałam tego typu problemy intymne i wiem,że nie są one przyjemne. Grzybica zazwyczaj jest spowodowana przez zachwiania naturalnej flory bakteryjnej dlatego warto również ją odbudować- mi w tym celu ginekolog przepisał globulki na noc Hydrowag. Oczywiście do tego doszły antybiotyki na samego grzyba ale dzięki globulkom główne objawy takie jak swędzenie i pieczenie szybciej ustąpiły a flora bakteryjna pochwy została unormowana.

 9. A ja czytałam że domowe sposoby świetnie wspomagają leczenie farmakologiczne jak zresztą wynika z tej publikacji https://adamed.expert/grzybica-ogolnoustrojowa-jakie-sa-przyczyny-objawy-i-sposo... i powinno się je stosować razem z odpowiednią dietą co daje większą szanse na skuteczne i szybkie wyleczenie grzybicy

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij