higiena aparatu stałego lingwalnego

  1. od miesiąca noszę aparat lingwalny i niestety mam duży problem z jego domywaniem, czy może znacie jakieś metody lub wiecie czym mogę go dobrze wyszorować?

  2. wejdź na liderstom.pl tam mają wszystkie akcesoria do mycia aparatów stałych :)

  3. Dlatego ja nie lubię tych aparatów metalowych. Nie dość, że potrafią ranić dziąsła to jeszcze ciężko utrzymać w nich higienę jamy ustnej. Przyda Ci się może irygator wodny? Kupisz w jakimś sklepie typu Media MarkT. A jeśli mogłabym wybierać, to przy zakładaniu aparatu zdecydowałabym się na system wymiennych, przezroczystych płytek (ten gabinet warszawski je oferuje: http://www.declinic.pl/ ). Można je dowolnie zdejmować, są niewidoczne i nie ma w nich żadnych metalowych elementów.

  4. Na pewno bardzo pomocny okazuje się irygator. Ja nie wyobrażam sobie noszenia aparatu bez tego. Mam Panasonica, bardzo ładnie czyści każdą szczelinę i ogólnie uważam, że jest to znakomite rozwiązanie. Osobiście jestem zachwycona.

  5. Nie jestem zwolennikiem aparatu lingwalnego. Co z tego, że go nie widać, jak tak wiele sprawia kłopotów i juz tyle złych rzeczy o nich słyszałam... A na dodatek jest bardzo drogi. Wolę ten zewnętrzny aparat stały zakładałam w Vita-dent w Gliwicach http://vita-dent.gliwice.pl/. Przy okazji robią też świetne implanty zębowe gliwice. ;P

  6. Mam podobne zdanie i chwalę sobie leczenie w klinice Supradent w Warszawie http://www.supradent.pl/oferta/ortodoncja-w-supradent-warszawa/ , oni mają naprawdę ogromną wiedzę na temat leczenia ortodontycznego i można im zaufać także pod wzlędem doboru aparatu

  7. Jak dla mnie najlepiej zrobić to w http://denisclinic.pl/oferta/ortodoncja/
    - mają doświadczenie, ciągle się szkolą. Fachowa obsługa.

  8. Z tego co wiem, to ciągle szkolą się również w http://www.villanova.pl/

  9. Dla mnie bezkonkurencyjni specjaliści to https://ratynscy.pl/uslugi/ortodoncja/

  10. Ja montowałem sobie aparat metalowy w klinice https://dental-concept.pl/oferta/ortodoncja/. Bardzo dobry montaż i dopasowanie.

  11. Mój ostatni zakup to samoligaturujący aparat metalowy w https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/ortodonta-warszawa/

  12. Myślę, że warto spytać w https://medident-stomatologia.pl/ jak dbać o higienę aparatu. Bardzo fajna obsługa.

  13. Spytaj osób, które bezpośrednio je zakładają, czyli na przykład https://prosmile.warszawa.pl/

  14. Jak wyżej - warto zapytać się specjalisty w https://usmiechzdrowia.pl/

  15. czesc

  16. A zakładał ktoś w Atelier Uśmiechu niewidoczne nakładki Invisalign ? Bo jestem ciekawa, jak się sprawdzają no i oczywiście, jaka jest pielęgnacja takiego niewidocznego aparatu. Chętnie posłucham Waszych opinii. Jeśli jest coś, o czym powinnam wiedzieć, to powiedzcie mi tutaj, co i jak.

  17. https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/stomatologia/aparat-ortodontyczny-rodzaje...

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij