Jak nawodnić ogród?

 1. Ostatnimi czasy pogoda nie rozpieszcza ani rolników, ani miłośników ogrodnictwa. Same skrajności - u mnie na przykład wielka susza. Niby mamy dostęp do źródła wody, ale jest problem z jej doprowadzeniem. Węże ogrodowe są dziurawe jak sito i z końcówki ledwo kropi - próbowałem już wielu przewodów i żaden nie wytrzymywał zbyt długo... Może powinienem sięgnąć po akcesoria przemysłowe, a nie "sprzęt dla cywili"?

 2. Unigomos, , napisał(a):

  Ostatnimi czasy pogoda nie rozpieszcza ani rolników, ani miłośników ogrodnictwa. Same skrajności - u mnie na przykład wielka susza. Niby mamy dostęp do źródła wody, ale jest problem z jej doprowadzeniem. Węże ogrodowe są dziurawe jak sito i z końcówki ledwo kropi - próbowałem już wielu przewodów i żaden nie wytrzymywał zbyt długo... Może powinienem sięgnąć po akcesoria przemysłowe, a nie "sprzęt dla cywili"?

  Widzę, że inni też nie mieli bladego pojęcia, co zrobić w takiej sytuacji problemów z wodą. Cóż jak pomyślałem, tak zrobiłem - do nawodnienia ogrodu w tym sezonie będę wykorzystywał węże przemysłowe, zamówione na http://wezetobi.pl/armatura-przemyslowa/weze-techniczne-przemyslowe/wedlug-budow... - mam nadzieję, że wytrzymają dłużej od tych z hipermarketów.

 3. A tego to ja nie wiem ale potrzebuję do ogrodu właśnie zamówić jakiś solidny parasol, co polecacie? Widziałem na stronie https://gardenspace.pl/parasole-ogrodowe że mają całkiem fajnie i duży wybór więc możliwe że u nich zamówię. Sąsiad ma od nich i dlatego mi polecił więc chyba warto zamówić.

 4. My się nie porywaliśmy z projektowaniem ogrodu samodzielnie, bo niestety nasza wiedza nie jest wystarczająca. Zleciliśmy to firmie http://kepkaogrody.pl/wykonawstwo która ogród nam dodatkowo zakładała. Wiedza pracowników, jakie rośliny, w jakim miejscu i na jakiej glebie powinny, jest naprawdę imponująca. System nawadniania oczywiście również mamy i działa bez zarzutów. Żadne węże się nie dziurawią. Muszę sprawdzić jakie dokładnie mamy urządzenia i dam Ci znać. A najlepiej skontaktuj się z tą firmą. Na pewno pomogą.

 5. Nawadnianie ogrodu jest ważne, szczególnie jak macie insekty takie jak mrówki które przesuszają glebę. Ja u siebie tak miałam ale wytępiłam je odpowiednimi środkami. W tym https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykul/jak-skutecznie-zwalczyc-mrowki-i-paj... artykule możecie poczytać co jest skuteczne na te insekty.

 6. Macie w swoich ogrodach pergole? Mi się podobają takie jak tu na realizacji https://www.bartmetaco.pl/pergole-warszawa.php

 7. Są takie specjalne węże do nawadniania, je się kładzie w ogrodzie, na trawniku i woda się leje. Jednak ja ich nie sprawdzałam osobiście, to nie jestem w stanie wam niczego zasugerować , jako sprawdzonego. Po sprzęt ogrodniczy tutaj https://www.stiga.pl/o-nas/kontakt chcę iść, ale to póki co nie jest dostępne. Za lata, bo mam na razie balkon, a dom w budowie.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij