Jaka dieta przy chemioterapii

  1. Witam, moja mama wczoraj miała pierwszy wlew FAC. Podczas zabiegu słyszała różne opinie dot. diety podczas chemii, jedne osoby mowiły o tym, że nie wolno jeść cytrusów (myśle, że to ze względu na kwas który może podrażnić żałądek), słodyczy itp itd. Lekarka kazała stosować dietę ,,wysokokaloryczną,,. Jak to jest z Paniami ?? czy unikacie niektórych potraw ?? a może innych rzeczy zaczełyście jeść więcej ??

  2. W zasadzie dieta taka nie rożni się od diety podczas całej kuracji, jednak osoba biorąca chemie może miec zaburzony apetyt oraz smak. Wiele osob odczuwa obniżone łaknienie, sam nowotwór jest jednak wyniszczający, kuracja również, tak wiec dieta powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych;
    https://www.gwfoksal.pl/dieta-w-chorobie-nowotworowej-644400.html

    Polecam zapoznać się z informacjami w tej książce. Opisane są tutaj zasady żywienia oraz jest wiele przykładowych jadłospisów, tak wiec o wiele latwiej będzie mozna skompletować jadłospis dla takiej osoby.

    Najważniejsze to dbać o to aby mama piła duże ilości wody, jadła wiele warzyw i owocow oraz uzupełniała witaminy i mikroelementy.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij