Jakie są elementy rehabilitacji medycznej w nadciśnieniu tętniczym?

 1. Są to następujące elementy:

  • leczenie niefarmakologiczne,

  • leczenie farmakologiczne,

  • leczenie farmakologiczne połączone z leczeniem aktywnością ruchową

  Obecnie panuje pogląd, że u chorych na nadciśnienie łagodne i umiarkowane wskazane jest rozpoczynanie leczenia od metod niefarmakologiczne^' obniżania ciśnienia krwi. Leczenie farmakologiczne powoduje bowiem wiele objawów ubocznych, musi być prowadzone praktycznie do końca życia, a ponadto należałoby je stosować u dużej liczby osób. Leczenie farmakologiczne powinien prowadzić doświadczony lekarz. Wybór metody leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby i od wieku pacjenta.

 2. Odsyłam tutaj - http://forus.co/ Oczywiście kwestia tego o jaki problem chodzi, ale generalnie ta opieka jest dużo lepsza w prywatnych placówkach, są znacznie lepiej wyposażone, dają dużo lepszy standard i jednak radzę próbować zapisywać się w takich miejscach. Publicznie różnie bywa...

 3. Znalazłam bardzo fajne zestawy ćwiczeń w serwisie gramozycie.pl. Są dostosowane do mojej choroby serca, więc nie ma żadnego zagrożenia. Polecam! korzystam też z porad dietetycznych i relaksacyjnych.

 4. Ja bym jeszcze dodała stałą kontrole stanu zdrowia. W przypadku ciśnienia to najlepiej holter ciśnienia https://kredos.pl/holtery-cisnienia

 5. Nadciśnienie leczymy terapią energotonową, która jest metodą fizykoterapeutyczną bazującą na prądach dwukierunkowych średniej częstotliwości. Wprowadzana energia powoduje wzrost mitochondriów, poprawia współpracę pomiędzy komórkami, podwyższa ich potencjał energetyczny oraz polepsza metabolizm wewnątrzkomórkowy.

  http://www.centrumkompresjoterapii.pl/

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij