Kiedy psychoterapia zaczyna przynosić efekty

 1. Po ilu wizytach u psychologa można odczuć poprawę?

 2. Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, bo zależy to od wielu czynnków
  Od tego jak dobrze dobrana jest terapia na jaką chodzimy
  Od doświadczenia psychoterapeuty ( zawsze warto jest sprawdzić kompetencje danej osoby oraz to jak czuje się w danych jednostkach chorobowych)
  Od naszego stanu oraz od problemu z jakim się wybraliśmy . W niektórych przypadkach duża poprawa następuje po zaledwie jednej wizycie, czasami trzeba wybrać się na kilkanaście.

  Polecam zajrzeć sobie na stronę:
  https://www.leaderservice.pl/psychoterapia-poznaj-najwazniejsze-etapy/

  Opisane jest na niej jak wygląda psychoterapia (jej poszczególne etapy).

 3. To prawda to wszystko zależy od tego w jakim stopniu potrzebujemy porady. Jak długo nam zajmie dojście do siebie.Każdy człowiek jest inny .Dobrym ośrodkiem jest Medox http://medox.org.pl/ Tam warto popytac o szczegóły leczenia, jeśli ktoś potrzebuje.

 4. To jest kwestia indywidualna uzależniona od wielu czynników. Czasami ktoś zauważy u siebie poprawę po kilku wizytach, ktoś inny dopiero po miesiącu przyjmowania leków będzie w stanie iść na terapię i w końcu się otworzyć - co nie znaczy, że od razu poczuje się lepiej.

 5. Terapie zaczyna przynosić efekty dopiero jak naprawdę tego chcemy. Również korzystałam z pomocy psychologa jakieś pół roku temu. Byłam w dość toksycznym związku i nie potrafiłam tego przerwać, dopiero koleżanka namówiła mnie na wizytę u psychologa https://www.kochamzabardzo.pl/ który pomógł mi zacząć normalnie żyć.

 6. Każda psychoterapia musi trwać. To jest zależne od człowieka. moja koleżanka leczyłą sie w ośrodku Medox https://medox.org.pl/ w Nowym Modlinie. I pomimo tego że tam są bardzo dobrzy specjaliści to musiała tam spędzić kilka tygodni.

 7. Wszystko zależy od tego z jakim problemem się zmagasz oraz z jakim psychoterapeutą pracujesz. Ja walczyłem z nerwicą i trafiłem do doktora Dariusza Rudasia z Krakowa. Początkowo byłem bardzo sceptycznie nastawiony, pierwsze wizyty nie dawały mi kompletnie nic. Jednak już po upływie miesiąca zauważyłem, że zaczynam panować nad swoim życiem, czuje się lepiej. Warto jednak przygotować się na to, że kilka miesięcy zajmie ci powrót do dobrej kondycji psychicznej.

 8. Wszystko zalezy od natury problemu i nas samych. No i oczywiscie od metod wykorzystywanych w czasie terapii . Jesli chodzi o depresje to w kazdym wieku mozna w nią popaść. Stres moze prowadzic wlasnie do depresji a ta z kolei do roznego rodzaju uzaleznien. Warto wiec szukac pomocy i dac sobie pomoc- wkoncu zdrowie mamy tylko jedno. Jesli jestescie z okolic Warszawy to polecam skontaktowac sie z kliniką Medox w Nowym Modlinie https://medox.org.p

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij