Kiedy rozpoznajemy nadciśnienie tętnicze?

 1. Istnieje zgodność co do tego, że osoba dorosła ma nadciśnienie tętnic/e jeżeli przeciętne ciśnienie krwi stale przekracza wartość 140/90 mmHg. W:n tości ciśnienia tętniczego krwi u osób w wieku 18 lat i starszych ustalono mis tępujaco (w mmHg):

  • prawidłowe - skurczowe < 130, rozkurczowe < 85,

  • wysokie prawidłowe - skurczowe 130-139, rozkurczowe 85-89.

 2. Mam podobny problemCzy w tym przypadku mozna pisac o nadciśnieniu?

 3. Moim zdaniem nie jest to konkretnie nadciśnienie. Niemniej nie zaszkodzi monitorować stanu zdrowia ponieważ takie utrzymujące się lekko podwyższone ciśnienie może w przyszłości prowadzić wlasnie do nadciśnienia.

  Nadciśnienie tętnicze jak mozesz sobie tutaj przeczytać:
  http://dobrecisnienie.org.pl/nadcisnienie/nadcisnienie-tetnicze/

  Jest rozpoznawane przy ciśnieniu regularnie wyższym niż 140 /90.

 4. Mój tata choruje na to nadciśnienie tętnicze naprawdę bardzo musi uważać na siebie, ale da się radę z tym żyć ostatnio znalazłam tutaj http://zdroweserce.expert/nadcisnienie-tetnicze-przyczyny-objawy/ właśnie artykuł na temat przyczyn powstawania tej choroby myślę że każdy powinien się z tym zapoznać

 5. Ja również choruję na to ciśnienie tętnicze już od dobrych paru lat i można z tym żyć normalnie oczywiście trzeba na siebie uważać i to bardzo. To wszystko co pisze na tym portalu wyżej zdroweserce.expert to dla takiego człowieka jak ja bardzo pomocne także dzięki za polecenie

 6. zdecydowanie portal zdroweserce.expert powinno przeczytać bardzo dużo osób bo niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy z tego że mają problemy z sercem. A tak może co 2 osoba pójdzie i sprawdzi bo wiadomo ż ludzie boją się wiedzieć jeśli chodzi o zdrowie

 7. W sumie to ja bardzo często czytam tego typu artykułu ale o portalu zdroweserce.expert nie miałam pojęcia, także muszę na czasie zerknąć na ten portal.

 8. Nadciśnieniu sprzyja wiele czynników. Leczenie zawsze powinno odbywać się pod okiem lekarza. Poczytaj na stronie: http://dbamoserce.pl/, do czego może doprowadzić nie leczone nadciśnienie. To poważne schorzenie układu krążenia, może doprowadzić do zawału, udaru, czy miażdżycy. Dlatego należy zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić.

 9. Z nadciśnieniem można normalnie żyć, trzeba zmienić styl życia i sposób odżywiania :) Idź do dobrego kardiologa który po badaniach określi czy masz nadciśnienie :) Polecam tutaj poszukać https:/ranking.abczdrowie.pl/

 10. Najlepiej jest udać się do lekarza.

 11. Typowe objawy opisano też na http://www.bestnews.pl/wysokie-cisnienie-objawy-zagrozenia-jak-obnizyc-cisnienie... Nie powinno się ich bagatelizować. Jednak wysokie ciśnienie nie jest też od razu powodem do tego, aby brać leki. Najpierw powinno się zmienić dietę i zacząć ruszać.

 12. Moja mama choruje na nadciśnienie. Początkowo leczyła się u lekarza pierwszego kontaktu ale teraz leczy się u hipertensjologa https://scanmed.pl/specjalizacje/hipertensjolog/krakow , to lekarz który zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego. Diagnostyka, leczenie, profilaktyka - jeśli ma się problemy z ciśnieniem to do takiego specjalisty warto się wybrać.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij