kiedy zacząć ćwiczyć?

 1. Witam, przed ciążą ćwiczyłam na takim orbitreku http://www.marbo-sport.pl/product-pol-10712-Orbitrek-magnetyczny-BE-1700-Body-Sc.... Kiedy po porodzie znowu mogę zacząć ćwiczyć?

 2. Poradź się lekarza.

 3. Słyszałam, że przez ok 6-8 tygodni trzeba odczekać. Jedynie kobiety, które uprawiałby sport przed ciążą mogą sobie pozwolić na szybszy powrót do ćwiczeń :)

 4. Myślę, że to kwestia indywidualna, to Ty poczujesz kiedy nadejdzie moment, zbytnie zwlekanie też nie ma sensu.

 5. No ale jeśli kobieta czuje się dobrze, a minął dopiero tydzień od porodu, to jednak nie będzie wskazane wznawiać ćwiczeń ;)

 6. Jak najszybciej, zaleca się to kobietom nawet po cesarce. Oczywiście ćwiczenia powinny być dostosowane do Twojego stanu.

 7. Same ćwiczenia nie wystarczą,musi zostać wprowadzona odpowiednia dieta :)

 8. Około 8 tygodni, ale najlepiej udać się do lekarza i on zadecyduje czy już możemy.

 9. każda kobieta jest inna i najlepiej jak zapytasz swojego lekarza

 10. Ja polecam trening pod czujnym okiem trenera personalnego: http://www.suplenatak.pl/trening-personalny-oferta/ - po świętach przyda mi się dodatkowy bacik!!

 11. Trener personalny to dobra rzecz.

 12. Trener personalny to dobra rzecz.

 13. Od razu najlepiej :-) ale zobaczcie, co nas blokuje przed pójściem na siłownię :-) : http://www.suplenatak.pl/silownia-nas-blokuje-przed-treningiem/

 14. tak naprawdę każda pora jest dobra, aby zacząć ćwiczyć. Wszystko zależy od motywacji. Jak ktoś ma ją na określono wysokim poziomie, to lata na karku nie będą stanowiły dla niego przeszkody. Grunt to samozaparcie i określone cele, które warto przed sobą postawić

 15. Najlepiej zapytaj się o to swojego lekarza. Powiedz mu jakie ćwiczenia chciałabyś wykonywać i jak często. Bo codzienny wysiłek raczej odpada. Z dzieckiem też będziesz miała trening więc lepiej nie przekombinować :)

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij