Kolka niemowlęca

  1. Jakie dokładnie są objawy kolki u niemowlaka? Czy samo marudzenie, płacz i podkurczanie nóżek świadczą o kolce?

  2. Może być jeszcze prężenie się, wzdęty brzuszek, wydzielanie gazów słyszalne. Więcej informacji znajdziesz na jakiejś stronce poświęconej maluchom https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/gdy-dokucza-kolka-lub-bol-brzuszka I jeszcze tu są porady, jak złagodzić kolki u dzieci. Czasem dają naprawdę mocno popalić dzieciom i rodzicom.

  3. Masz w domu Viburcol? Na marudzenie, płacz nie ma dla niemowlaka nic lepszego i jednocześnie w 100% bezpiecznego (https://www.aptekagemini.pl/search/st_search/?q=viburcol).

  4. hejka

  5. Niestety czasem zdarza się kolka i wzdęcia u niemowląt. Jeśli karmicie mlekiem modyfikowanym to warto wybrać takie mleko, które przeznaczone jest dla wrażliwych brzuszków. Ja synkowi podawałam mleko Hipp https://hipp.pl/mleko/produkty/mleka-specjalistyczne-hipp/hipp-comfort-combiotik... . JEst bardzo dobre i nie powoduje żadnych problemów z brzuszkiem.

  6. czesc

  7. U nas był płacz, marudzenie i prężenie. Ale nie zawsze tak być musi. Kolka to też często jest mylona ze wzdęciami. Warto podawać dziecku leki na wzdęcia właśnie. Espumisan w kropelkach nam pomógł. Z tego co wiem, to jest ich teraz kilka rodzajów. Ale najlepiej jest sprawdzić w aptekach online np. https://www.lek24.pl/ i poczytać skład. Na pewno też lekarz nam coś zaleci.

  8. dobry jest Lefax (coś jakby odpowiednik Sab Simplex) -> https://www.apo-discounter.pl/lefax-na-wzdecia-plyn-w-pompce-100ml-pzn-02563865

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij