Konkurs - Sztuka perswazji

 1. Zapraszamy do podjęcia kolejnego wyswania. W tym oto wątku możecie umieszczać wypowiedzi konkursowe. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://mamzdrowie.pl/konkurs-sztuka-perswazji/

 2. Znawcą wywierania wpływu niestety nie jestem ale jestem kobietą i mogę się pochwalić kilkoma sztuczkami które w bardzo prosty sposób mi przychodzą a efekty zawsze są takie jakie oczekuje. Pierwsza rzecz trzeba umieć wpływać na emocję drugiego człowieka.. Jezeli chodzi tutaj o stosunki damsko-męskie najczęściej używanym przeze mnie "motywem" jest wyrażenie "no dobrze, niech tak będzie" powiedziane od niechcenia.. Taki element niezainteresowania oraz zniechęcenia partnera do propozycji sprawi że zapyta Cię o zdanie bądź pozwoli Ci zadecydować byle żebyć to Ty była usatysfakcjonowana.. trochę egoistyczne ale czasami jak same o siebie nie zadbamy to już nikt :)
  Druga sprawa jest taka że najczęściej manipulujemy osoby które dobrze znamy ponieważ wiemy co lubi jakie ma wady, zalety no i też doskonale sobie zdajemy sprawę jak taką osobę podejśc czy przekupstem, dobrym słowem albo też mówimy co chce usłyszeć by mieć święty spokój.
  Trzecia grupa to osoby całkiem nieznane i tutaj wywieranie wpływy zależy od chwili w której się poznajemy oraz perspektyw ponieważ wiedząc o tym że już więcej się nie spotkamy możemy pozwolić sobie na więcej w celu wywarcia dobrego wrażenia chociaż czasami warto zachować uwagę bo nigdy nie wiadomo na kogo można trafić ale sposób na komplementy zawsze działa bo każdy z nas lubi usłyszeć od obcej osoby całkiem miłe słowa. Nowe osoby nas nie znają dzięki czemy uzyskujemy efekt "tabula rasa", możemy im opowiedzieć swoją historię od początku do końca bez uprzedzeń ale także możemy jej powiedzieć praktycznie wszystko z możliwością ukrywania niwygodnych faktów :)

 3. Nie jestem osobą TYRANEM i staram się nie narzucać nikomu swojej woli ani swojego zdania . Rozumiem że na różne tematy każdy ma swoją opinię i to nie podlega dyskujsji . Inna natomiast jest sytuacja kiedy wymagam np. od rodzeństwa aby posprzątali za sobą kuchnię, łazienkę czy pokój . Najpierw grzecznie proszę. Jednak gdy to nie pomaga , zaczynam sprzątać sama. O dziwo- to pomaga . Nie wiem co w tym jest , ale gdy widzą że robie za nich to o co ich prosiłam od razu ruszają do boju . 
  Najwięcej osiąga się swoich celów właśnie pprzez grzeczne zachowaniem . To samo jest gdy się z kimś kłócę. Nie krzyczę tylko spokojnie mówię. To jest bardziej denerwujące niż niejeden wrzask . Polecam wypróbować. Ale tu nie o tym miało być. 
   
  Jako taka barier w komunikacji pokonywać nie muszę, jednak zdarzało się że musiałam się z kimś bliżej zapoznać. Kawa czy herbata podana raz na jakiś czas, sprawiły że od słowa do słowa lepiej się poznawaliśmy . Teraz nie łączą mnie z praktycznie nikiem bariery utrudniające znajomości . 
  Dzieci. Tu jest problem z nakłonieniem ich do wykonywania określonych celów . Niestosowne było to jak postępowałam wcześniej . Za dobrze wykonaną rzecz( o którą wcześniej poprosiłam) dostawały małą niesodziankę. Z biegiem czasu to się zmieniło . Pomagają i bez tego . Trochę dobroci i każdy się nauczy . 
  Najgorszą metodą nakłaniania do swoich przekonań czy uczuć jest przymus i krzyk . Spokojem osiąga się więcej :)

 4. Po pierwsze ważna jest tolerancja, i to nie na takiej zasadzie , że ja nie toleruje zdania innych a swoje uważam za najważniejsze, jednak ta która na równi traktuje uczycia moje i innych . Warto pamiętać, że mimo iż ktoś zgodzi się wykonać nasze polecenie to jednak w głębi duszy nie będzie szczęśliwy ?? Czemu tak jest ?? Bo w pewnym stopniu czuje się wykorzystywany.
  Nie kazuje żonie gotować co dziennie obiadu, sam także to robię. Sprzątam, piorę. Wiem jakie to jest trudne . Z dziećmi poprzez zabawę i śmiech osiągam kompromisy i ugodę. Nie wywiaram niczego siłą ani tym bardziej krzykiem .
  Można osiągnąć zamierzony cel poprzezobrażanie się, jednak czy tak naprawdę warto ?? Nie poczujemy satysfakcji z pomocy innych gdy wiemy że jest ona przymusowa. Tak więc drogą uśmiechu i serdeczności podchodźcie do innych, a zobaczycie że z chęcią będą wam pomagali i robili coś wspólnie.

 5. Kiedy wyniki tego konkursu ??

 6. Pech chciał, że mamy jedynie 2 książki. Tak przyjemnie byłoby nagrodzić wszystkich. Tym razem nagrody utrzymują edytka1120 i koza13944 ... chyba za ten spokój i uśmiech, do których zachęcacie :) Gratulujemy i prosimy o przesłanie danych wraz z numerem telefonu i dopiskiem "sztuka perswazji" na adres ola@innovaweb.pl. Za chwilę kolejny konkurs książkowy, więc znów będzie okazja, by się wykazać. Pozdrawiamy!

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij