kwas foliowy jak długo

 1. Czy kwas foliowy trzeba brać tylko w trakcie ciąży? W ogóle kiedy zacząć go brac, jeszcze nie jestem w ciązy ale już się staramy czy już teraz powinna zacząć przyjmowąć kwas foliowy ?? Do ginekologa dopiero mam wizytę umówiną za 2 tygodnie, co oprócz kwasu foliowego?

 2. najlepiej zacząć brać 2-3 miesiące przed planowaną ciążą, jak tak zrobiłam i wszystko przebiegało ok.Kupiłam sobie mama dha premium, bo jest tam oprócz kwasu foliowego też sporo witamin, a ja niestety przez pierwsze miesiące kiepsk się czułam i cieżko mi było zadbać o zdrową dietę, też jeszcze karmiąc piesią brałam ten kwas foliowy

 3. Kwas foliowy powinno sie brac zaropwno przed ciąza jak i w ciazy oraz po ciazy podczas karmienia piersia. Ale ine witaminy tez sa bardzo wazne, Tu http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html jest napisane jakie

 4. Tak już powinnas, tego nie da się przedawkować. Nie zapomij też o wiaminach. Tutaj masz http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html fajnie opisane i czysto przejzyscie

 5. Na tej stronie znajduje się artykul, z którym warto byłoby się zapoznać:
  https://www.doz.pl/czytelnia/a190-Kwas_foliowy_-_dawkowanie_dzialanie_skutki_ubo...

  Jest tutaj opisane jakie powinno byc dawkowanie kwasu foliowego i przez jaki czas powinno sie go brać. Nalezy pamiętać. że kwasu foliowego nie powinno się brać jak cukierki. I nadmiar równięz może byc szkodliwy. Jesli nie masz pewnosci jaka powinna być odpoweidnia dawka dla Ciebie skonsultuj się z lekarzem.

 6. Ja brałam cyklicznie z przerwą :)

 7. hej

 8. oprócz kwasu foliowego to jeszcze witaminy ja brałam z polecenia lekarza MamaDHA i oczywiście zdrowa dieta przez całą ciążę. Kawy starałam się również unikać, bo wiadomo że wszystko przechodzi o dziecka a to jeszcze maleństwo

 9. Ja brałam jak się staraliśmy i jakieś 2 miesiące w ciązy, potem na pierwszej wizycie lekarz zalecił mi mama DHA, więcej dobroci niż sam kwas foliowy ;) Podobno szczególnie ważne są kwasy DHA, które mają ogromny wpływ na mózg dziecka i jego wzrok. Witamina D też jest zalecana, a często o niej zapominamy.

 10. Kamilka, , napisał(a):

  Ja brałam jak się staraliśmy i jakieś 2 miesiące w ciązy, potem na pierwszej wizycie lekarz zalecił mi mama DHA, więcej dobroci niż sam kwas foliowy ;) Podobno szczególnie ważne są kwasy DHA, które mają ogromny wpływ na mózg dziecka i jego wzrok. Witamina D też jest zalecana, a często o niej zapominamy.

  Ja kwas foliowy brałam od 2 tygodnia ciąży, ale czytałam że powinno się brać chociaż miesiąc przed planowaniem ciąży jest to bardzo ważne. W moi przypadku akurat ciąża była wynikiem wpadki, także niestety nie mogłam szybciej zażywać tej witaminy. Całą ciąże również z polecenia ginekologa brałam MamaDHA i nawet po urodzeniu dziecka, również suplement brałam jeszcze 3 miesiące.

 11. Ja kwas foliowy zaczęłam łykać 3 miesiące przed poczęciem, a potem przerzuciłam się na witaminy mollers mama - no bo w ciąży zapotrzebowanie na witaminy wzrasta, a one świetnie uzupełniały niedobory.

 12. Ja przed ciążą brałam kwas foliowy i do 13 tygodnia. Po 13 tygodniu zamieniłam na zestaw witamin z polecenia lekarza. Zalecił mi https://aptekaprima24.pl/femibion-natal-x-tabletek-kapsulek głównie dlatego, że jest z witaminą D. Chociaż ją można brać osobno.

 13. Ja zaczęłam brać jakoś miesiąc przed zajściem w ciążę ale wiem, że można wcześniej i potem już nic nie zmieniałam, bo brałam akurat mamedha i przy niej zostałam, bo ma też kilka innych składników, które wpływają na rozwój mojego maluszka

 14. Ja kwas foliowy miałam w mama dha premium+, bo tam jest jeszcze oprócz kwasu foliowego magnez, jod, dha i witamina D. ginekolog mi podpowiedział, że warto brać te witaminy, które świetnie będą uzupełniać zdrową, zrównoważną dietę bogatą w warzywa i owoce.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij