Leki homeopatyczne na receptę?

 1. Czy spotkaliście kiedyś z tym, żeby lek homeopatyczny wydawany był na receptę? mój lekarz zawsze mówił mi, że te leki są w pełni bezpieczne, jak woda, a dzisiaj znalazłam na fb taką akcję  , stosował wiele razy ten lek i nie rozumiem, czemu skoro by l ogólnodostępny to zmienili, jak myślicie?

 2. A co to w ogóle jest za lek? I co to za akcja?
  Wydaje mi się, że w Polsce leki homeopatyczne są bez recepty, bynajmniej ja się nie spotkałam, żeby było inaczej.

 3. Pierwszy raz o czymś takim słyszę żeby leki homeopatyczne które są bezpieczne były na receptę. Nie pojmuję tego. To chyba jakieś nieporozumienie ??

 4. Parcuje w przychodni i faktycznie viburcol ma być albo już jest na receptę. Śmiech na sali. Wiele ludzi się oburza. Bo takie leki powinny być od ręki, szczególnie jeśli małe dziecko np. ząbkuje.
  Niedługo woda utleniona będzie na receptę. -.-

 5. mirella to jest lek Viburcol w formie czopków dla małych dzieci, stosuje się go głównie przy kolkach, ząbkowaniu, infekcjach, działa łagodząco i uspokajająco, nie ma żadnych stwierdzonych skutków ubocznych, dlatego ten wymóg recepty wydaje się niedorzeczny, syropy na gorączkę w takim razie tez powinny być na receptę, a sama akcja dotyczy właśnie tego aby to zmienić, żeby ten lek i może wiele innych wydawane były od ręki.

 6. W mojej przychodni ostatnio dużo osób podpisywało się pod petycją, pod która można nadal się podpisywać.
  Jest ona na facebooku. Ja już swój podpis złożyłam, wy też możecie.

 7. kto może to prosimy o podpisiki, chwilka czasu a może pomoże, sam lek trochę się zmienił, wcześniej był to Viburcol c, teraz jest n i ten n wymaga recepty właśnie.

 8. Nieprawda,bo  to Viburcol n jest bez recepty, a Viburcol c jest na receptę. Ale to wszystko jest pokręcone, te leki nie powinnny w ogóle wymagać recepty. Ciekawe kto za tym stoi...

 9. Dokładnie, tylko  viburcol c jest na recepte, mimo że jest bezpiecznym lekiem homeopatycznym. ciągłe zmiany w tych lekach...

 10. nie rozumiem tej calej polityki, sama kupowalam ten lek jakies dwa lata temu a teraz nagle trzeba recepte...
  podpisalam petycje na facebooku jak cos ;)

 11. Podpisujcie, podpisujcie.
  Trzeba zbierać jak najwięcej ludzi. Inaczej nic nikt nie zdziała a potem tylko będą narzekania... że się nie wiedziało, że już za późno a na takie sprawy jak na razie za późno nie jest.
  Trzeba brać sprawy w swoje ręce.

 12. Moim zdaniem dzieciom nie należy podawać paracetamolu, bo łatwo go przedawkować. A to jest bardzo szkodliwe na wątrobę, tym bardziej u dziecka, lepiej stosować naturalne sposoby i postawić na homeopatię.

 13. Niewiele pewnie wskóracie taką akcja... bo to własnie producentom tych preparatów, "lekarzom" trudniącym się homeopatia zalezy aby te "leki" były traktowane poważnie. Homeopatyczne lobby stwarza wrazenie, ze to cos wiecej niz woda, cukier i substancje pomocnicze....
  Wodę i cukier bez zbędnych substancji pomocniczych dostaniecie w spożywczym bez recepty. Jeśli szczególnie zalezy wam na podobienstwie do produktów homeopatycznych polecam wodę destylowaną.

 14. A słyszałyście, że viburcol znowu jest sprzedawany bez recepty? Widać, podpisywanie petycji coś dało. W końcu leki homeopatyczne na bazie ziół nie powinny być na receptę. Tym bardziej, że są całkowicie bezpieczne.

 15. To fajnie, że się udało. Przynajmniej nie będziemy musieli latać do lekarza po receptę

 16. Ja właśnie stosowałam ten viburcol i u nas się sprawdził rewelacyjnie. Synek szybko się po nich uspokajał i spał spokojnie bez wybudzania. To lek homeopatyczny, więc uważam go za bezpieczny, na pewno lepszy od typowych środków przeciwbólowych.

 17. dokładnie jest w pełni bezpieczny i bardzo skuteczny, przynajmniej dla moich dzieci i wszystkich tych których znam, bo praktycznie każda mama je stosowała z mojego otoczenia. Można je podawać nawet noworodkom więc to już samo mówi za siebie, że muszą być delikatne.

 18. Sama homeopatia jest nieszkodliwa, BO TO JEST WODA

  Ale podaje je się z innymi substancjami, na przykład oscillococinum zawiera laktozę i glukozę (i niewiele poza tym), więc dzieciak dostaje cukier i mleko, a to może mu pomóc, nawet w wypadku placebo.

 19. tutaj znajdziesz preparaty homeopatyczne bez recepty: https://www.apo-discounter.pl/leki-homeopatyczne-c-412

 20. Właśnie chciałem zapytać w imieniu potrzebującego człowieka, ale już nie muszę. Dzięki :D

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij