łojotok

  1. Witam, trycholog stwierdził u mnie łojotok otrzymałam preparaty - czy faktycznie taka przypadłość może być przyczyną wypadania włosów i pogorszenia ich kondycji a co za tym idzie czy jest to proces odwracalny?
    dziękuję

  2. hej, z tego co wiem fachowcy często posługują się nawet określeniem łysienie łojotokowe (w stosunku do pewnych typów łysienia). Myślę, że jeśli wcześnie zareagujesz - de facto już zareagowałaś - powstrzymasz proces utraty włosów i pewnie odbudujesz te już utracone, a łojotok niemal na pewno da się zahamować czego Ci z całego serca życzę :-)

  3. Witam, nadprodukcja łoju nie tylko blokuje mieszki włosowe. Łój dostaje się do wewnątrz mieszków co deformuje cebulki i osłabia włosy. Rzeczywiście, może to prowadzić do łysienia łojotokowego. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja zmniejszająca pracę gruczołów łojowych. Głównie polega to na właściwym oczyszczaniu skóry głowy (peeling), stosowaniu ekstraktów regulujacych wydzielanie sebum oraz używaniu delikatnych, nie wysuszających skóry  (nie zawierających SLES ani SLS) szamponów dobranych do przetłuszczających się włosów. Proszę pamiętać że jest długotrwały proces i na pewno nie wystarczy jednorazowa kuracja. Jest Pani skazanana peeling skóry głowy dożywotnie. Proszę też przyjrzeć się swojej diecie... może warto ją zmodyfikować. Pozdrawiam, Ewa Cognac

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij