Mniej jedzący maja lepszą pamięć

 1. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że spożywanie mniejszej liczby kalorii może wydłużyć życie. Ponieważ naukowcy wykazali także, że zmniejszenie racji pokarmowych poprawia funkcjonowanie intelektualne starszych zwierząt, zespół Agnes Floel z Uniwersytetu w Münsterze postanowił sprawdzić, czy podobnie dzieje się w przypadku ludzi.

  Akademicy badali pamięć krótkotrwałą 50 osób z nadwagą. Średnia wieku wynosiła 60 lat. Podczas eksperymentu 1/3 grupy miała zmniejszyć o 30% liczbę spożywanych kalorii. Po trzech miesiącach ponownie zbadano pamięć wszystkich ochotników. Okazało się, że u wytypowanych do odchudzania nastąpiła 20-procentowa poprawa. O ile przed rozpoczęciem diety badani przypominali sobie średnio 10,5 słowa, to po zmianie sposobu odżywiania aż 12,5.

  Może się wydawać, że dwa słowa to mało, ale to więcej niż różnica dzieląca ludzi poniżej trzydziestki i powyżej pięćdziesiątki – przekonuje Floel.

  U osób dbających o kaloryczność posiłków spadł poziom glukozy i insuliny we krwi, a wcześniejsze badania wykazały, że to warunki usprawniające działanie neuronów. Prosta metoda, a jakie wyniki...

  zródło: kopalniawiedzy.pl

 2. Ehe - interesujące i jakże prawdziwe! Zresztą osoby, które jedzą mniej i oczywiście stosują się do zdrowej diety ... żyją dłużej. Nie należy nigdy się przejadać - bo to nie jest dobre dla naszego organizmu. A w upały jeść zdecydowanie mniej - za to pić WIĘCEJ PŁYNÓW, najlepiej niesłodzonych takich jak woda, naturalne soki.

 3. Interesuje się nieco tym tematem i czytałam o środkach nootropowych - są podobno fenomenalne. Przyczyniają się one do wzrostu kreatywności, wydajności. Mają też pozytywny wpływ na koncentrację, pamięć, lepsze zapamiętywanie i spokojniejszy sen. Słyszeliście o takich produktach?

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij