Moczenie nocne

 1. Czy są tu może mamy, które przerabiały ten problem z dziećmi? Mój synek ma 6 lat i nadal moczy się w nocy. Próbowałam tłumaczyć, pilnować i nic... Co robić?

 2. polecam ze sklepu medycznego Helpik24 taki produkt:

  Podkłady higieniczne Tena Bed Plus 60x60 cm 30 szt SCA

  Podkład chłonny TENA Bed Plus 60x60cm, 30 sztuk w opakowaniu, od SCA, jest sposobem na dodatkowe zabezpieczenie łóżka, pościeli, wózka inwalidzkiego, lub jako ochrona na materac przed zabrudzeniem i zawilgoceniem.
  Jednorazowe nieprzemakalne podkłady chłonne TENA Bed Plus  dostępne są w różnych rozmiarach i poziomach chłonności.
  To mądry wybór! Dlaczego warto korzystać z nieprzemakalnych podkładów higienicznych TENA Bed Plus? Co dzięki temu zyskujesz?
  • Zaoszczędzenie pieniędzy i czasu, kupując przy pomocy formularza w ramach Refundacji NFZ,
  • Ułatwienie codziennego funkcjonowania osoby potrzebującej - poprawienie komfortu, kondycji, poziomu higieny i bezpieczeństwa,
  • Lepszą organizację życia jeśli jesteś opiekunem osoby chorej i starszej,
  • Profesjonalne podejście do całodobowej domowej opieki!
  PRZEZNACZENIE PODKŁADÓW JEDNORAZOWYCH NA ŁÓŻKO:

  dla pacjentów obłożnie chorych,

  dla osób z nietrzymaniem moczu (inaczej też inkontynencją),

  dla większej higieny osób starszych z problemem wycieku moczu,

  sprawdzone jako ginekologiczne podkłady poporodowe oraz podkłady dla dzieci na łóżko.
  ZALETY PODKŁADÓW HIGIENICZNYCH TENA BED PLUS:

  niska cena medycznych mat chłonnych od znanego producenta,
  • zawiera chłonne mikrogranulki, zapewniające znakomitą ochronę,

  miękki materiał powierzchniowy i delikatny dla skóry,

  wygoda stosowania pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny,

  możliwość niemedycznego użytku – do przewijania dziecka, jako mata ochronna dla psa, czy ochrona na meble lub do samochodu.
  Ilość sztuk: 30
  PRODUCENT: SCA

  przynajmniej na czas rozwiązywania problemu mogą się przydać, później zawsze można ich użyć do innych celów :D

 3. A byłaś z nim u lekarza? Mówiłaś o problemie? Może po prostu za ciężko śpi i za dużo wypija przed snem? Najlepiej zrobić jakieś badania, żeby w razie czego wykluczyć infekcję.

 4. sam kiedyś miałem moczenie nocne i to w już wieku dojrzewania. Okazało się najpierw, że to refluks, później wykluczono te badania i postawiono diagnozę, że to sprawa stresu, więc warto się wybrać na konsultację do lekarza.

 5. Koniecznie do lekarza i zróbcie badania, ewentualnie on Was dalej pokieruje, bo przyczyny mogą być różne. Zajrzyj też na stronę www.suchyporanek.pl pediatra mi ją polecała, mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji.

 6. No właśnie jesteśmy na etapie badań. Przejrzałam też tę stronkę i faktycznie dużo mądrych porad znalazłam. Nie do końca jednak rozumiem jedną rzecz. O co chodzi z tym alarmem wybudzeniowym?

 7. Alarm wybudzeniowy to takie małe, niepozorne urządzenie - umieszcza się je w majtkach dziecka i kiedy wykryje wilgoć, budzi dziecko, żeby to mogło dokończyć w toalecie. Wypracowuje nawyk, skuteczność jest podobno bardzo dobra.

 8. Stosowałam alarm u swojego dziecka, bo też długo borykaliśmy się z problemem moczenia, dziecko nie mogło z tego "wyrosnąć", a przynajmniej ja myślałam, że z czasem dzieci po prostu wyrastają z takich rzeczy. O alarmie przeczytałam na jakimś forum, później poczytałam opinie i postanowiłam, że spróbuję. Trzeba na pewno cierpliwości, ale ostatecznie udało się wyjść z problemu.

 9. Liza, , napisał(a):

  No właśnie jesteśmy na etapie badań. Przejrzałam też tę stronkę i faktycznie dużo mądrych porad znalazłam. Nie do końca jednak rozumiem jedną rzecz. O co chodzi z tym alarmem wybudzeniowym?

  Zajrzyj do zakładki "często zadawane pytania". Sporo tam piszą o nim, może Ci się trochę rozjaśni :) https://suchyporanek.pl/czesto-zadawane-pytania

 10. Dziewczyny, po co w ogóle wypełnia się te dzienniczki mikcji? To później analizuje lekarz na wizycie? Bo zastanawiam się jaki jest sens.

 11. Tak, to jest istotna informacja dla lekarza. Taki dzienniczek możesz prowadzić w aplikacji albo normalnie w zeszycie, jeżeli wolisz.

 12. A mnie zainteresował alarm wybudzeniowy, bo czytam,że sporo matek jest zadowolonych Gdzie się to kupuje?

 13. możesz kupić w aptekach albo na allegro, trzeba poszukać opinii o poszczególnych modelach, na pewno trzeba się uzbroić w cierpliwość, możesz na temat tych alarmów tutaj poczytać https://suchyporanek.pl/czesto-zadawane-pytania

 14. Dzięki. Widzę, że dużo matek poleca stosowanie alarmu i to naprawdę w wielu przypadkach pomaga. Myślę, że nie ma co dłużej czekać, bo problem raczej sam się nie rozwiąże.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij