moczenie w nocy u dziecka

 1. Może są tu rodzice dzieci, które się moczą w nocy? Mój 6 latek mam ten poblem od paru miesięcy i zdarza się to tylko w nocy.

 2. Byliście może u pediatry? Na pewno zleci badania żeby wykluczyć choroby, ale to może być równie dobrze stres. Powodów moczenia nocnego może być dużo. Znasz stronę suchyporanek.pl ?

 3. Siemka wszystkim goraco

 4. Jeśli to się pojawiło nagle to na pewno zrobiłabym badania, moze to jakas infekcja, albo rzeczywiście stres. Czy to się powtarza w jakichś konkretnych sytuacjach? Może warto prowadzić zapis nastroju?

 5. Może warto spróbować z alarmem wybudzeniowym? U nas dawał świetne efekty i z tego co czytałam, więcej mam było zadowolonych. Oczywiście potrzeba czasu i cierpliwości, ale pierwsze efekty były już dosyć szybko. Warto wejść na stronę suchego poranka i poczytać.

 6. Hejka wszystkim goraco

 7. A jak to wygląda z tym alarmem wybudzeniowym? To jest jakieś urządzenie, tak? Jak działa?

 8. Taki alarm z czujnikiem wilgoci, który reaguje na kropelki moczu i budzi dziecko. Dzięki temu wyrabia sobie nawyk budzenia i wstawania, jak tylko poczuje potrzebę.

 9. Siemka wam wszystkim

 10. Jak długo może trwać wychodzenie z problemem za pomocą alarmu wybudzeniowego? Zdaję sobie sprawę, że to sprawa indywidualna, ale tak mniej więcej, żeby wiedzieć czego się spodziewać?

 11. Nie możesz zakładać z góry jakiegoś terminu, bo to faktycznie jest sprawa indywidualna. Jedne dzieci szybciej sobie z tym radzą, inne wolniej, ale ogólnie warto uzbroić się w cierpliwość. Ważne, że zrobiłaś już jakiś krok w stronę poprawy, a alarm wybudzeniowy faktycznie przynosi dobre skutki. Powodzenia.

 12. Czy ktoś z was umawiał się przez ta stronę suchyporanek.pl z placówkami które zajmują się moczeniem nocnym bezpośrednio bez pediatry?

 13. Mogą istnieć różne wytłumaczenia takiego zachowania. Czasami warto udać się do psychologa dziecięcego https://strefaterapii.pl/psycholog-dzieciecy/ , bo powód moczenia może leżeć w psychologii.

 14. Dziewczyny, a gdzie teraz mogę kupić ten alarm wybudzeniowy? Trzeba mieć na to jakąś receptę?

 15. Ania, , napisał(a):

  Dziewczyny, a gdzie teraz mogę kupić ten alarm wybudzeniowy? Trzeba mieć na to jakąś receptę?

  Nie trzeba recepty. Kupić możesz w sklepie medycznym, aptece, w sklepach internetowych.

 16. Tak się zastanawiam czy ten alarm jest taki skuteczny. Faktycznie jest sporo pozytywnych opinii, ale czy któraś z Was stosowała go na swoim dziecku?

 17. Moja siostra stosowała ten alarm na swoim dziecku i była zadowolona, przynosił efekty. Pamiętam, że strasznie wcześniej się męczyła i nie mogła poradzić sobie z tym problemem, a alarm właśnie pomógł.

 18. A czy jednak konsultowałyście przed kupieniem alarmu ten problem z lekarzem? Na stronie suchy poranek jest szukajka i dużo polecanych placówek zajmujących się moczeniem nocnym. Zastanawiam się czy mogę bezpośrednio tam czy muszę zacząć od pediatry?

 19. Jeśli chcesz skorzystać z porady nefrologa czy urologa na nfz to potrzebne jest skierowanie od pediatry. Prywatnie nie jest wymagane.

 20. Stres jak najbardziej ale nie można też wykluczyć problemów z samym układem moczowym. Koniecznie trzeba wykonać diagnostykę. Nietrzymanie moczu u dzieci nie jest na pewno normalne u dzieci powyżej 5 roku życia. Tak samo u młodszych dzieci jeśli już wcześniej opanowały trening czystości i nie zdarzały się im już wpadki nocne. Nie ma też co się stresować, przeżywać. Sytuacja się do opanowania. Zobaczcie na https://gaboscm.pl/leczenie-nietrzymania-moczu-u-dzieci/ jak mniej więcej wygląda diagnostyka i leczenie tej przypadłości. Podstawowa forma leczenia to rehabilitacja pęcherza.

 21. Dziewczyny synek moczy mi się w nocy ale takimi cyklami. Przez tydzień potrafi się moczyć codziennie a potem jest nawet kilka tygodni przerwy. Lekarza mamy umówionego ale dopiero za dwa tygodniu. Myślicie, że w tym czasie mogę mu jakoś pomóc?

 22. Nie podawać nic do picia przed snem, pilnować, żeby się wysikał przed pójściem do łóżka. Możesz spróbować budzić w nocy, albo lepiej kupić alarm wybudzeniowy. A przed wizytą u lekarza możesz przygotować kalendarz moczenia, dziennik mikcji, pliki są do pobrania na www.suchyporanek.pl

 23. Wiele mi pomogło stosowanie tych porad. Weszłam na stronę i znalazłam też kontakt do przychodni w której leczy się moczenie nocne. Kupiliśmy alarm wybudzeniowy i jesteśmy już po kilku suchych nocach. Bardzo się cieszę, że udało mi się pomóc dziecku.

 24. A czy któraś z was włączała dziecku audiobooka dla dzieci suchyporanek.pl/ksiazka ? Czyta Wiktor Zborowski, fajnie puścić dziecku.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij