Naderwanie, a zerwanie

 1. Witam
  Jestem piłkarzem..
  Na meczu (zdaniem naszego fizjoterapeuty) naderwałem mięsień... Jednak stosuję się do zaleceń a i tak nie ma różnicy.
  Jakie mogą być objawy zerwania?

 2. Gdybyś zerwał mięsień (zakładam, że nogi, skoro nie napisałeś), to w ogóle byś nie mógł chodzić albo ruch w tym rejonie byłby ograniczony do minimum. Przy naderwaniu jest duży ból, który wpływa na intensywność ruchu tego miejsca - nie można chodzić szybko albo wykręcać mocno stawu, bo ból jest przeszywający i trzeba robić wszystko łagodniej. Mi ortopeda tłumaczył objawy naderwania w ten sposób, gdy przyszłam ze swoją kontuzją. Poza tym, ja przy naderwaniu miałam jeszcze sporą opuchliznę, a przy zerwaniu pewnie jest to bardziej widoczne pod skórą. W przypadku naderwania lekarz powinien zlecić ci rehabilitację i zimne okłady, ewentualnie jakieś leki czy maści. Ja pamiętam, że piłam Nimesil, gdy ból był silny. Nie lekceważ zalecenia zwłaszcza o rehabilitacji!

 3. Ja właśnie niedawno sobie odnowiłem kontuzję naderwania mięśnia uda i boli koszmarnie przy chodzeniu i siedzeniu :/ Co gorsza, jeszcze podobno mam je zbyt obciążone, więc tym bardziej muszę na siebie uważać. Czuję się jak staruszek, który nie może biegać, wykonywać gwałtownych ruchów itd :/

 4. Mi się wydaje, że bez dokładnego badania, które po prostu pokaże nam co się dzieje w tym miejscu, to ciężko stwierdzić co dolega. Tutaj http://sport.elblag.net/artykuly/usg-miesni-i-sciegien,37449.htm w artykule napisali własnie o badaniu USG mięśni i ścięgien.

 5. Z tym to lepiej pójść do specjalisty, ja byłam u ortopedy http://znanyortopeda.pl/ ostrogi piętowe nie dawały mi spokoju i dlatego postanowiłam pójść do specjalisty, myślę, że jest on w stanie każdemu pomóc

 6. Jeśli uprawia ktoś sport, to dość oczywiste jest, że o różnego rodzaju urazy jest całkiem łatwo. Jeśli miałbym polecić jakąś placówkę, z której na ogół korzystają sportowcy i w której liczyć można na profesjonalną pomoc, to na pewno byłby to Orthosport w Szczecinie. Na https://www.orthosport.pl/ znajdziecie w razie czego informacje kontaktowe. ;)

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij