Nałogi, leczenie

 1. Jesteśmy Poradnią Rodzinną przy fundacji "AKITA". Nasze usługi są bezpłatne. Można u nas zasięgnąć porady lekarza rodzinnego, psychologa, pedagoga. W sprawach leczenia uzależnień stosujemy innowacyjne metody. Oferujemy też mediacje rodzinne i małżeńskie.
  Nasz adres: Wrocław, ul.Kochanowskiego 34/2
  ZAPRASZAMY

 2. Bardzo dobrym ośrodkiem leczenia uzależnień jest Mental Relax House. Pomogli już wielu osobom, pracują tam świetni specjaliści.

 3. Ja też słyszałam dużo dobrego o ośrodku Mental Relax House. U mojej znajomej w rodzinie był niestety przypadek alkoholizmu i tam pomogli całej rodzinie wrócić do równowagi.

 4. Ja leczyłam się w innym ośrodku - w Ściejowicach w Wiosennej. Świetny ośrodek ze wspaniałą kadrą. Gdyby nie oni to pewnie już dawno bym się poddała. Nie miałam sił na tę ciężką walkę, nie mam rodziny która mnie wspierała więc tak naprawdę ludzie z tego ośrodka mi ją zastępowali. Jestem im ogromnie wdzięczna. Program terapeutyczny bardzo fajnie skonstruowany, terapie grupowe i indywidualne. Jak dla mnie bomba. Znalazłam ten ośrodek przez internet i ciesze się,że zdecydowałam się im zaufać w kwestii mojego zdrowia.

 5. Dobry jest również warszawski Alkamed http://www.esperal-odtruwanie.eu/odtrucia-alkoholowe-warszawa gdzie można liczyć nie tylko na wsparcie psychologiczne, ale również terapię lekami. Bywa, że w niektórych ośrodkach nie ma leków podczas terapii i po detoxie pacjent ląduje u lekarza pierwszego kontaktu, który przepisuje mu cokolwiek, byle go uspokoiło.

 6. W Warszawie mogę polecić centrum terapii: http://www.interpsyche.pl/ Ośrodek zatrudnia tylko wykwalifikowanych specjalistów i naprawdę podchodzi porządnie i profesjonalnie do pacjentów. Jeżeli szukacie indywidualnych terapii to warto sprawdzić. Pozdrawiam

 7. Ja byłem w prywatnym Ośrodku Tratwa w Wiśle. Pomogli mi, ale to była długa walka ze sobą i o siebie... o rodzinę... Wiele miałem do stracenia, na szczęście żona zmotywowała mnie do podjęcia terapii. Przyznałem się przed sobą, że jestem uzależniony i poszedłem na odwyk. Tam mogłem liczyć na profesjonalną pomoc. Wszystko skończyło się dla mnie szczęśliwie, ale takiej nauki nie sposób zapomnieć.

 8. Powiem Wam szczerze, że cieszę się, iż w naszym kraju można znaleźć wiele ośrodków leczenia uzależnień, takich jak chociażby http://patromed.pl/ . Wiem i to z własnego doświadczenia, jak poważnym problemem jest alkoholizm, a jednocześnie jak bardzo z tego powodu cierpi rodzina. Dlatego też na pewno warto podjąć wszelkie kroki, aby móc wyrwać się tego niszczącego życie nałogu.

 9. Jeśli chodzi np o alkoholizm, to istnieje znana na zachodzie terapia profesora chemii Rogera J. Williamsa:

  https://naturalnarecepta.pl/wsparcie-w-leczeniu-alkoholizmu/

  "Roger Williams był profesorem chemii na Uniwersytecie w Teksasie i był też prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego. W latach pięćdziesiątych napisał książkę: „Alcoholism and Nutrition”, Hardcover, ISBN: 0806101547 co można przetłumaczyć jako „Alkoholizm i dieta”. Wśród wielu publikacji, można u niego znaleźć również książkę o biochemii witamin z grupy B („The Biochemistry of B vitamins”, Roger J. Williams and others (Reinhold Pub. Corp., 1950)) oraz książkę o leczenie alkoholizmu, witaminy na chorobę alkoholową, dieta na chorobę alkoholową, wyleczenie z alkoholizmu zapobieganiu choroby alkoholowej poprzez dietę. („The Prevention of Alcoholism Through Nutrition” (Bantam Books, 1981)). Bez wątpienia, profesor Williams posiadał ogromną wiedzę z dziedziny chemii i rozumiał jak ona wpływa na nasze samopoczucie oraz codzienne działanie.

 10. Ja znam bardzo dobrą prywatną klinikę Medox w Nowym Modlinie. Od wielu lat z sukcesem wzmagają się z różnego rodzaju uzaleznieniami. Warto powierzyć życie w ich ręce bo to doświadczeni lekarze i psycholodzy z dobrym podejsciem do pacjenta

 11. Najlepsi w leczeniu uzależnień są oni
  https://www.centrum-psych.pl/oferta/terapia-uzaleznien-warszawa/. Niestety coraz więcej osób popada w uzależnienia i to coraz groźniejsze.

 12. Przy problemach z alkoholizmem pomagają olejki cbd. Ja kupuję na https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Medihemp-OG/23 i jestem z nich bardzo zadowolona. Mojemu tacie te olejki pomogły rzucić palenie, po prawie 35 latach!

 13. alkoholizm może zaszkodzić nam jak i naszym bliskim. Jednakże - nie wyleczysz alkoholika jeśli sam tego nie będzie chciał. Warto jednak rozmawiać, próbować przekonywać do terapii. Jest taka prywatna klinika pod Warszawą o nazwie Medox http://medox.org.pl/ w którym atmosfera jest bardzo przyjazna i nie odrzuca osobę uzależnioną. Na pewno pomogą jak wielu innym juz

 14. Mój brat po tej ostatniej chwili przedawkowania w końcu zdecydował się na terapię. Znalazł wsparcie oczywiście w nas jako rodzinie. Szukaliśmy ośrodka i zdecydowaliśmy się na ośrodek Wiosenna. Brat otrzymał ogromne wsparcie, zresztą my jako rodzina również. ;) Cisza, spokój, warunki niczym w domu i pomoc doświadczonych terapeutów , na tyle skuteczna że od 9 mc nie pije...w końcu ktoś mu pomógł, pokonać ten paskudny nałóg .

 15. Wiem, że świetnym miejscem, w którym osoba uzależniona znajdzie odpowiednią pomoc jest Klinika Kuźnia https://klinikakuznia.pl najważniejsze jest jednak to, żeby osoba uzależniona chciała się leczyć.

 16. Sądzę, że w takiej sytuacji terapia uzależnień będzie najlepszym rozwiązaniem. Poczytajcie sobie o tym, na czym polega taka terapia: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . W poradni psychologiczno-psychiatrycznej Empatio otrzymacie taką pomoc.

 17. A co powiecie na temat jakichś ośrodków leczenia uzależnień znajdujących się w okolicach Krakowa? Mam tutaj na myśli przede wszystkim miejsca, w których można leczyć się z choroby alkoholowej. Sam trafiłem niedawno na stronę nowego ośrodka http://oaza.sos.pl/leczenie-uzaleznien/leczenie-alkoholizmu/ i zastanawiam się, jak skuteczna taka terapia mogłaby być.

 18. Przeczytajcie ten artykuł: http://maxmama.pl/problem-uzaleznienia-w-rodzinie-gdzie-szukac-pomocy/ , jest w nim opisane, gdzie szukać pomocy w przypadku problemów z uzależnieniem. Nawet jeśli was to nie dotyczy, to może kogoś bliskiego, z rodziny.

 19. A czy ktoś z Was był w ośrodku terapii forest? Bo szukam osób, które mogłyby się ze mną skontaktować i coś opowiedzieć Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA, a nie babci, cioci czy męża. Czytalam opinie i jestem nimi zainteresowana, ale potrzebuje potwierdzenia

 20. Skoro jesteśmy przy takim temacie to może kogoś z Was zainteresuje odtrucie alkoholowe w Katowicach. Na stronie: https://odtruwaniekatowice.pl/ możecie znaleźć szczegóły na ten temat. Mój przyjaciel korzystał z ich oferty. Podchodzą bardzo profesjonalnie do każdego pacjenta, cały proces odtruwania przebiega pod opieką przydzielonego wcześniej specjalisty.

 21. Czy ktos był w Detoks Fenix? Potrzebuję dobrego detoksu dla mojego teścia, a ten brzmi nieźle. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

 22. Bardzo ciekawa oferta, ale chyba skorzystamy z programu, który oferuje ośrodek terapii uzależnień Forest. Musimy wysłać do nich naszych rodziców, bo nie dajemy sobie z nimi rady. To starsi ludzie, ale popadli już w okropny alkoholizm. Mam nadzieję, że w tej placówce pomogą nam wszystkim. To jedyny ratunek, kiedy jest taka sytuacja w rodzinie. Słyszałam, że mieści się w wyjątkowo urokliwym miejscu.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij