niepłodność

 1. staramy się z mężem o dziecko, jednak bezskutecznie. od kilku miesięcy przyjmuję duphaston. czekam na zajście w ciążę, ale obawiam się, ze nic z tego. jak długo mogę przyjmować ten lek i czy nie zaszkodzi on dziecku, gdy zajdę w ciążę. moja lekarka bagatelizuje moje pytania.

 2. Leki lekarz zaleca na tak długo jak uważa, że jest to konieczne - rozważając
  ewentualne ryzyko dla Pani lub przyszłego dziecka. Progesteron i jego pochodne
  (Duphaston) może działać na wiele mechanizmów w organizmie, które warunkują
  zajście w ciążę i jej utrzymanie. Czy nie zaszkodzi dziecku? To pytanie bardzo
  trudne. Istnieje pewne małe ryzyko wpływu negatywnego, ale wg mnie przewyższa
  ono możliwość poczęcia i potrzymanie przy życiu dziecka w łonie matki. Sądzę,
  że Pani lekarz nie bagatelizuje Pani pytań, lecz uznaje, że nadmiar informacji
  może wprowadzić u Pani niepotrzebny niepokój. Brak ciąży po roku jej planowania
  wymaga wielu badań i odpowiedniego leczenia. Jeżeli po KILKU miesiącach nie ma
  efektów, to wskazana jest konsultacja w poradni specjalistycznej ukierunkowanej
  głównie na leczenie niepłodności.

 3. Niepłodność można leczyć, ja polecam Ci Klinikę Galena do której sama zgłosiłam się całkiem niedawno. Bardzo podoba mi się podejście tamtejszych lekarzy. Od razu zlecili mi komplet badań i na następnej wizycie dowiem się dokładnie jaką terapię zaleci mi lekarz. Mam nadzieję, że będzie ona skuteczna.

 4. Z tego, co da się zauważyć, to znacznie więcej kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Powodów jest naprawdę wiele. Ja ostatnio słyszałam o takiej chorobie jak tyłozgięcie macicy. Czy ktoś z was miał problem z taką dolegliwością? Na stronie https://www.mamazone.pl/artykuly/chce-byc-mama/nieplodnosc/tylozgiecie-macicy-pr... przeczytałam bardzo ciekawy i wyczerpujący artykuł na ten temat. Jak się okazuje, tyłozgięcie macicy też może mieć wpływ na zajście w ciążę.

 5. lekarz chyba wie co robi....a jeśli bagatelizuje twoje pytania i traktuje lekceważąco zmienić lekarza ;) nie on jeden na tym świecie :P

 6. Dokładnie, nie ma tylko jednego lekarza. Wybierz się do innego i tam się spytaj

 7. daj znać po wizycie u innego lekarza bo jestem ciekaw finału tej sprawy

 8. Równiez polecam zmienić lekarza z uwagi na to, ze takie podejście nie jest dobre. Wprowadza Cię w stan niepewności. Poza tym jesli staracie się o dizecko już wiele miesięcy i nic nie wychodzi to znaczy, ze mamy do czynienia z problemem płodności i powinno sie wprowadzić odpowiednie badania. Które będą mogły pokazać czy problem leży po stronie jej czy po stronie jego ( w tym przypadku powinni sie badać dwoje osób)

  Polecam tę klinike w Łodzi
  http://badanieprenatalne.com/specjalisci/gameta-lodz/

  Maja również swoje filie między innymi w Warszawie czy w Kielcach. Pracują tam bardzo dobrzy specjaliści od leczenia niepłodności.

 9. Niestety niepłodność dotyka coraz szersze grono mężczyzn, jak i kobiet. Chociaż właściwie myślę, że to jednak mężczyźni mają z tym większy problem. Na stronie https://www.e-zikoapteka.pl/artykuly/problemy-z-nieplodnoscia-u-mezczyzn-przyczy... przeczytałam wiele istonych rzeczy na ten temat. Wiedzieliście, że nawet przewlekła anemia ma wpływ na problemy z płodnością?

 10. Myślę, że z takimi rzeczami od razu należy się udać do lekarza, im szybciej tym lepiej

 11. no to udajcie sie do lekarza, jak najszybciej

 12. Metod leczenia niepłodności jest całkiem sporo. Warto jednak zastanowić się poważnie nad integracyjnym leczeniem niepłodności. Polecam wejść na stronę IMC i poczytać o tym więcej: https://imc.wroc.pl/oferta/integracyjne-leczenie-nieplodnosci/ .

 13. często przyczyną niepłodności jest endometrioza

 14. Tak, u mnie właśnie tak było, dopiero jak zaczełam robić badania okazało się że mam endometriozę. Teraz jestem pod opieką najlepszych specjalistów z medicover, czekam na zabieg i mam nadzieję że po nim będę mieć szansę na dziecko

 15. czesc

 16. hejka

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij