piersi u chłopka

  1. ma 17 lat i rosna mi piersi to juz trwa od 2 lat ale wtedy jeszcze były małe ale teraz zauważam ze one sa coraz wieksze

  2. Nie piszesz, czy masz problem z wagą. Najczestszą przyczyną powiększenia gruczołów piersiowych u chłopców jest właśnie otyłość. Nie jest to jednak jedyny powód. U wielu dojrzewających chłopców stwierdza się ginekomastię (bo tak nazywa się to zjawisko), która zazwyczaj samoczynnie mija w ciągu 2 lat. Jeśli jednak po tym czasie nadmiar tkanki nie zanika, warto wybrać sie do endokrynologa, by wykluczyć zaburzenia hormonalne i przewlekłe choroby.

  3. Ja bym proponowała udać się do specjalisty, który to obejrzy. Mam w rodzinie dorosłego mężczyznę, który cierpi na taki problem i niestety nie można w tym wieku już nic na to poradzić.

  4. Jeśli jeszcze masz możliwość usunięcia tego defektu farmakologicznie (np. z pomocą kuracji hormonalnej), to nie czekaj i od razu udaj się do lekarza. Od pewnego momentu, szczególnie kiedy ginekomastia jest spowodowana przewlekłą otyłością, jedynym rozwiązaniem jest operacja, ale to akurat bardzo bezpieczny zabieg. Wiem, że warszawski chirurg plastyczny dr Piotr Osuch zajmuje się ginekomastią specjalistycznie, jeśli żadna kuracja nie pomoże, lepiej skonsultować się z lekarzem plastykiem.

  5. niektórych taka "uroda" i tyle...

  6. ja tam uważam, że lepiej na zimne dmuchać i wybrać się do lekarza. jeśli nie jesteś otyły, to na pewno coś masz nie tak z hormonami

  7. Jak najszybciej trzeba udac się do lekarza. Po co krzywdzić siebie samego. Lepiej działać za wczasu.

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij