Pierwsza antykoncepcja

  1. Hej, zaczęłam współżycie, ale nie ufam do końca prezerwatywie bo nam raz już pękła. Czy pigułki są odpowiednie dla 18latki?

  2. Oczywiście, na przykład minipigułki, ale nie tylko, bo wkładka levosert też jest dla nieródek. Sama i tak nie możesz podjąć decyzji, musisz się skonsultować z lekarzem, on na podstawie badań przepisze Ci odpowiednią metodę ;)

  3. ja zaczynałam swoja przygodę z hormonami od wkładek ze względu na moje silne bóle miesiączkowe. Dzięki temu że działają i antykoncepyjnie i hormonalnie udało się zmniejszyć ból i uregulowac cykl, a z czasem przydały się jako świetna antykoncepcja ;p

  4. Ja zaczynałam od prezerwatyw, później oczywiście były tabletki, a rok temu własnie przypadkowo dowiedziałam się o wkładce levosert Zdecydowanie polecam bo to naprawdę duży komfort życia zwłaszcza dla osób, które żyją w biegu i nie mają czasu na chodzenie po lekarzach i pamiętanie o receptach. W moim przypadku sprawdza się świetnie i żeby była jasność w ogóle jej się nie odczuwa jak się powszechnie myśli ;p wręcz przeciwnie... nawet stwierdziłabym że zwiększa doznania łóżkowe :)

  5. xxxx

  6. Oczywiście że możesz już brac tabletki. Ja zaczełam brac Belare majac 17 lat teraz mam 21 i nadal ją biore. Ogolnie te tabletki maja mało hormonów i nie wywołują skutków ubocznych. Dodatkowo poprawiła mi się cera a okres ustabilizował i jest regularny i niemalże bezbolesny

  7. Mnie jako pierwszą antykoncepcję zapisała moja pani ginekolog takie pigułki vibin mini. Nie żałuję decyzji, czuję się ok i nie stresuję jak się z chłopakiem kocham.

  8. Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Wkładki to bym raczej nie chciała, nie bardzo jestem przekonana, ale pigułkę to chętniej. Jakie badania trzeba zrobić przed tym? Powinnam z nimi iść czy lekarz mi da jakieś skierowanie na komplet?

  9. Idź do lekarza na pewno ci doradzi, coś podpowie. Sama wybieram się do mojej ginekolog Beaty Chołys- Duszyńskiej, pani doktor przyjmuje w Nowym Targu, też planuje zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, ale nie chce wybierać sama, nie mam pojęcia jakie byłyby odpowiednie.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij