Pigułki antykoncepcyjne a endometrioza

 1. Mam endometriozę śluzówki macicy, czy moge stosować pigułki antykoncepcyjne? Czy są określone wskazania - które leki anty są odpowiednie przy takim schorzeniu?

 2. Ja tez mam endometriozę, ale jak lekarz przepisywał mi pigułki antykoncepcyjne-sylvie, nic nie mówił o tym że przy tym schorzeniu jakies pigułki sa bardziej wskazane a jakieś mniej.

 3. Ja czytałam gdzieś, że w określonych przypadkach endometriozy przepisuje się pigułki antykoncepcyjne, które zażywa się przez określony okres czasu bez robienia przerwy. Chodzi o to, aby krwawienie nie wystąpiło.
  Jednak na tego typu pytanie powiem ci odpowiedzieć wyłącznie lekarz-ginekolog, bo endometrioza jest zbyt poważnych schorzeniem, żebyś mogła szukać diagnozy na forach internetowych.
  Ps. masz dzieci?

 4. Tak, to prawda co piszesz, bo w czasie miesiaczki w własnie tworzą sie te torbiele endometrialne. Więc wydaje mi się, że nie ma znaczenia jakie siępigułki stosuje, bo kazde działaja tak samo, tzn. ich mechanizm działania jest taki sam.

 5. Jeżeli to możliwe lek antykoncepcyjny powinien zawierać najmniejszą ilość estrogenów. Można też rozważyć lek antykoncepcyjny wyłącznie z tzw. gestagenem bez estrogenów, który przyjmuje się NON STOP.

 6. No i mamy odpowiedź eksperta :) Ja osobiście dziękuję, bo takie informacje są bardzo przydatne :)

 7. ja brałam tabletki antykoncepcyjne żeby zahamować endometriozę więc potwierdzam

 8. Rzeczywiście, moja siostra bierze tabletki antykoncepcyjne właśnie dlatego ale inne niż moje, ja mam te niskodawkowe vines, które dostałam jako pierwszą antykoncepcję hormonalną

 9. Na przykład silny ból w czasie miesiączki może świadczyć o endometriozie a tego nie wolno bagatelizować! U mnie problem był o wiele poważniejszy bo lekarz zdiagnozował endometriozę już bardzo zaawansowaną, gdyby nie specjaliści z medicover nie miałabym nawet szans na dziecko a dzięki tym lekarzom znowu uwierzyłam że mogę mieć dzieci

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij