plamienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

  1. Dzien Dobry. Bralam tabletki antykoncepcyjne o nazwie "microgynon" przez 1,5 roku bez wiekszych problemow. Pozniej zaszlam w ciaze, po dluzszym czasie i oczywiscie kiedy przestalam karmic piersia znow zaczelam brac microgyn, przez nastepne 1,5 roku. Na poczatku wysepowaly plamienia, pomiedzy miesiaczka, ale zawsze bylo to kiedy zostawaly 2 lub 3 tabletki do konca listka. Nie poszlam do lekarza, poniewaz w ulotce jest napisane, iz moze byc ciezko wrocic do tabletek po ciazy. Pozniej wszystko sie uregulowalo na jakis rok. Teraz zostalo mi 10 tabletek i znow krwawie.  Dodam, ze nigdy nie robilam zadnej przerwy, oprocz 7 dni na miesiaczke, nie zapominam zazywac tabletek, ani nigdy nie skracalam sobie miesiaczki. Mam 20 lat.Co powinnam zrobic? Przyjmowac dalej tabletki? Zmienic je na inne czy w ogole dac organizmowi odpoczac od tabletek? Z gory dziekuje za odpowiedz...

  2. Z opisu wynika, że mimo młodego wieku - mądrze obserwuje Pani swój organizm. Moim zdaniem krwawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych występują głównie z powodu utajonych stanów zapalnych wewnątrz macicy. Inne przyczyny, to I-II opakowanie, ominięcie tabletki, wymioty, biegunka, leki osłabiające dzialanie antykoncepcji hormonalnej, "nadżerka" i polipy macicy. Zawsze należy wykluczyć ciążę i nowotwór. Na koniec pozostaje zmiana lub odstawienie tabletek.
    Pozdrawiam - Marek Sarzyński :)

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij