Praca siedząca

 1. Spędzam kilkanaście godzin dziennie w pozycji siedzącej i zaczynam czuć niepokojące objawy
  w dolnych kończynach. Coś jakby mrowienie i czasami szybko przechodzące bóle. Co to może być? Już się martwić czy jeszcze nie? Możecie coś polecić?

 2. Może nie tyle martwić się, ale wiadomo chyba, że żadnego bólu nie można ignorować.
  Praca siedząca wiąże się niestety z takimi minusami - domyślam się, że nie robisz sobie przerw na szybki trening nóg.
  Zacznij od suplementacji. Też mam siedzący tryb pracy, ale akurat ja jestem kierowcą. Pij suplement S8. To poprawia krążenie krwi, zmniejsza ryzyka wystąpienia zakrzepicy. To naprawdę istotne.

 3. Ale jak to było w twoim przypadku? Wprowadziłeś to bo coś było nie tak? I dalej przyniosło to faktycznie jakąkolwiek zmianę? Nie było żadnych objawów, jakaś poprawa, czy coś?

 4. Bardziej dzięki poradom starszych kierowców, którzy z czasem mieli problemy. Nie jest powiedziane, że tak będzie mieć każdy - znaczenie mają też geny, ale ogólnie, jeśli już pojawiają ci się na tym etapie, jakieś objawy to działaj.
  Jeśli tego nie dopilnujesz, to wyjdą z tego wyłącznie problemy.

 5. A jak często pijesz S8? Codziennie? Rzadziej? Częściej? Są jakieś sugestie co do częstości?

 6. Kilka razy w tygodniu. Jakoś nie zagłębiałam się w polecane ilości. Wydaje mi się, że to wystarczy, a skoro jest lepiej, to oznacza, że tak. Ale jeśli chcesz, to poczytaj w info od producenta, albo w opisie.

 7. OK, spróbuję od kolejnego tygodnia i będę obserwować, czy to coś da. Na razie nie zmienię aktywność, bo po prostu chcę zauważyć, czy to faktycznie będzie mieć wpływ na krążenie. Ale nawet jeśli będzie poprawa to później do S8 dodam ćwiczenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 8. Ja mam siedzącą pracę i staram się robić jak najczęściej robić przerwy, a przede wszystkim dobrze siedzieć, a nie się garbić. a i tak wieczorem mam uczucie ciężkich nóg związane ze słabym krążeniem, więc wspieram się tabletkami na lepsze krążenie maxi3venA.

 9. Ja mam jakiś ostatnio maraton w pracy, ale biorę regularnie maxi3vena i jakoś sobie radzę. Oczywiście z pracy mam jakieś 15-20 minut pieszo, nie wracam autem, czy inną komunikacją, ale wybieram spacer, bo to obecnie moja jedyna aktywność w czasie dnia...

 10. ja na razie mam tylko pracę w domu i daje mi możliwość realizowania się w komfortowy sposób. Na pewno nie siedzę na czymś twardym, bo po 7 godzinach w tej pozycji nie mógłbym usiąść przez cały dzień.

 11. Taka siedząca praca niestety wymaga sporo dodatkowego ruchu, bo bez tego trudno o zdrowie i dobrą kondycję. Mi pomogły ćwiczenia i przestałam stale czuć ból w nogach, ale u mnie nie wiązał się on z żadnymi poważniejszymi problemami. Warto umówić się choćby do lekarza rodzinnego, żeby on zobaczył czy to coś powaznego i ewentualnie dał skierowanie na badania lub dał zalecenia, które pomogą trochę usprawnić jej funkcjonowanie i zmniejszą ból

 12. Froszka8, po jakim czasie maxi3vena u ciebie zadziałała? Interesuje mnie coś dobrego, co w miarę szybko przynieie ulę przy bolących i puchnących nogach.

 13. Ja poczułam różnice już po niecałym miesiącu, nogi przestały bolec i już nie są takie ciezkie, dzięki temu tez czuje jakbym schudła pare kg, bo teraz zdałam sobie sprawę, ze nogi były ewidentnie spuchnięte a teraz opuchlizna odpuściła

 14. Ja żeby właśnie uniknąć różnych podobnych problemów staram się regularnie, trzy, cztery razy w tygodniu chodzić na siłownię i dorzucam do tego codzienne spacery (chociaż kilkanaście minut, ale lepsze to niż nic). Ale jeśli nawet jakaś aktywność nie pomoże na takie dolegliwości, to ja bym się skontaktowała z lekarzem, żeby może powiedział jak dalej to diagnozować, bo jednak nie ma co ignorować takich oznak

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij