Scaling

 1. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda zabieg scalingu? Czy jest bolesny? Co ile trzeba go powtarzać?

 2. Ostatnio miałam robiony skaling, w zasadzie zero bólu, a efekty są powalające :) Wykonywałam go w klinice Dental-Design Jaworska, leczę się u nich od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę. Co do profesjonalności lekarzy wypowiadała się nie będę, bo to oczywiste. Wspomnę jedynie, bo to ważne - w tej klinice mają świetne wyposażenie, każda sala posiada specjalistyczny sprzęt, nie trzeba nigdzie biegać i szukać odpowiedniego sprzętu, wszystko jest na miejscu.

 3. teraz skaling robią ultradzwiękami więc nic nie boli

 4. Klementynkakakka, , napisał(a):

  Ostatnio miałam robiony skaling, w zasadzie zero bólu, a efekty są powalające :) Wykonywałam go w klinice Dental-Design Jaworska, leczę się u nich od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę. Co do profesjonalności lekarzy wypowiadała się nie będę, bo to oczywiste. Wspomnę jedynie, bo to ważne - w tej klinice mają świetne wyposażenie, każda sala posiada specjalistyczny sprzęt, nie trzeba nigdzie biegać i szukać odpowiedniego sprzętu, wszystko jest na miejscu.

  Też tam robiłam piaskowanie, efekt super, a sama klinika...cudo!

 5. Warto zaznaczyć, że usuwanie kamienia przysługuje każdemu jeden raz za darmo na NFZ w ciągu roku :)

 6. No właśnie, ja zawsze robię na NFZ. I wcale nie jest tak, że prywatnie jest lepiej, mój stomatolog robi to świetnie.

 7. Skaling może być nieprzyjemny jak ktoś ma nadwrażliwość. Najlepiej połączyć go z piaskowaniem - efekt dużo lepszy. Powinno się ściągać kamień co 6 miesięcy.

 8. Zabieg scalingu nie jest bolesny. Wyjątek stanowią odsłonięte szyjki zębowe i stan zapalny dziąseł w przypadku których zaleca się znieczulenie. Nawet profesjonalny zabieg należy powtórzyć po pewnym czasie dla utrzymania efektów pięknego uśmiechu. Tak jak słusznie zauważono warto wzbogacić go o piaskowanie http://www.galeria-usmiechu.pl/profilaktyka. Stomatolog powinien poinformować nas o tej konieczności w ramach wizyty kontrolnej.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij