soczewki czy okulary co wybieracie

 1. Wiele osób wybiera soczewki toryczne. Szczerze mówiąc sama nie wiem jakie zamówić. Znalazłam je w tym sklepie https://www.soczewkowo.pl/28-soczewki-toryczne czy może ktoś z Was używa ich? Jeśli widzenie się pogarsza, wszystko staje się bardziej rozmazane, dzięki czemu trudno skupić wzrok na obiektach, znajdujących się w dalekiej przestrzeni czy szczegółach w najbliższym otoczeniu.

 2. Wybrałam soczewki jednak chciałabym je zmienić, czy muszę czekać na wizytę u specjalisty czy mogę zmienić je na własną rękę? Zmiana soczewek może faktycznie uszkodzić wzrok jeśli je źle dobiorę. A co Wy o tym sądzicie? w sieci znalazłam artykuł na ten temat https://twojepierwsze.pl/zaczynam-nosic-soczewki/moge-zmienic-swoje-soczewki-inn...

 3. Jakie są obecnie modne oprawki do okularów? Szkła mam w bardzo dobrym stanie, ale oprawki już nie są w dobrym stanie. Droga internetowa doprowadziła mnie do strony https://www.opticdesign.pl/16-okulary-korekcyjne Jest to sklep, który zajmuje się sprzedażą artykułów optycznych. Proszę Was o wsparcie przy wyborze.

 4. Mi super soczewki dobrali w salonie optycznym przy Dzięgielewska Instytucie Oka w Warszawie ;) Bardzo dobrze mi je dobrali ;) I nie płaciłam jakoś dużo.

 5. To już wybór indywidualny. Należy jednak pamiętać, że wzrok trzeba badać regularnie. Polecam Wam salon optyczny w Poznaniu https://optykkrawczyk.pl/ Zajmują się nie tylko badaniami wzroku i doborem szkieł czy soczewek ale również serwis okularów mają. Jak macie uszkodzoną ramkę czy coś to zajmą się tym profesjonalnie.

 6. a ja ma wadę na po -4 na każdym oku. Jakoś o 4 klasy podstawówki. Na początku nosiłam okulary, ale jakoś od 3-4 lat przerzuciłam się na soczewki. Są mega wygodne i ja jestem zadowolona ;) Okulary naturalnie mam, np gdy wieczorem ściągam soczewki.

  Dla wygody polecam postawic na szkła z antyrefleksem. Moze nie są takie tanie, ale są bardzo komfortowe oraz eliminują odbłyski światła, które mogą źle wpływać na samopoczucie podczas pracy przy komputerze.

  Zerknijcie sobie do Aurum
  https://aurum-optics.pl/optyk-kontakt

  Mają swoje salony optyczne w Krakowie, Łodzi oraz w Warszawie. Mozna tam wykonać dokładne badanie wzroku.

 7. Soczewki są dobre, jak masz tak dużą wadę? Zawsze myślałam, że to średnie rozwiązanie.

 8. Ja tam wybrałam laserową korekcje wzroku lentivu w Optegrze. Jestem mega zadowolona z zabiegu, ze mogłam normalnie w koncu wspinać się bez żadnych ograniczeń.

 9. Soczewki są bez porównania lepsze. Wygodniejsze, tańsze i praktyczniejsze. Dodatkowo można bez stresu zamówić je on-line i zawsze będą pasować. Na stronie: https://www.twojesoczewki.com/ warto jest się zaopatrzyć w ich zapas. Takie zakupy on-line są nawet wskazane w teraźniejszej sytuacji.

 10. ja tam wybieram laserowa korekcję wzroku ;) Miałam metodą EBk w dzięgielewska Instytucie oka w Warszawie. Zabieg wykonany profesjonalnie, bez ządnych problemów ;)

 11. Nie jestem przekonany do soczewek.

 12. Można pozbyć się i okularów i soczewek. Wystarczy zdecydować się na laserową korekcję wzroku. Pod warunkiem oczywiście, że przejdzie się kwalifikację. Teraz metody są jednak tak nowoczesne, że nawet astygmatyzm nie stanowi przeciwskazań. We Wrocławiu pracują na najmniej inwazyjnej z metod. Metodzie Lentivu, poczytajcie sobie.

 13. Ja najpierw nosiłam okulary, potem soczewki, ale to co mi sie potem działo to była jakaś mega porażka. dostałam posoczewkowego zapalenia spojówek, które ledwo sie pozbyłam. Matko, co ja sie nabrałam tych kropli z antybiotykiem itd. jak juz z tego wyszłam, wyleczyłam się do porządku zdecydowałam się na laserową korekcję wzroku lentivu.

 14. BellaElla, , napisał(a):

  Ja tam wybrałam laserową korekcje wzroku lentivu w Optegrze. Jestem mega zadowolona z zabiegu, ze mogłam normalnie w koncu wspinać się bez żadnych ograniczeń.

  Ja też miałam metodą Lentivu korygowaną wadę wzroku. W Krakowie u dr Edyty Sachy. Polecam!!! Nie do opisania efekt po zabiegu, w końcu widzę!!!

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij