Studia,jakie?

 1. Zastanawiam się nad pójściem po 5 latach od skończenia licencjatu na studia magisterskie, nie wiem tylko czy kontunuować te, które już zaczełam czyli marketing czy poszerzyć swoją iwedzę w innej dziedzinie. Najbardziej mnie "ciągnie" do bankowości: http://www.wsb.pl/chorzow/ Jakie studia wy skończyliście i czy jesteście z nich zadowoleni, jakie byście mogli polecić ??

 2. Jeżeli Cie ciągnie do bankowości to śmiało idz, nie ma się co ograniczać.

 3. Idz na takie jakie Ci kręcą nie ma sensu nic robić na siłe.

 4. to zależy czym się interesujesz ;)

 5. Ja po logistyce nie :)

 6. Najlepiej wybrać takie studia, po których jest duża szansa, że znajdzie się praca. Lekarz raczej problemów z zatrudnieniem mieć nie powinien.. Pozdrawiam

 7. To samo raczej dotyczy kosmetyczek. Wciąż są odkrywane nowe innowacyjne sposoby by dbać o urodzę i zdrowy wygląd skóry. Powstają nowe gabinety kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej. Ja sama skończyłam kosmetologię, teraz zapisałam się na kursy dla kosmetyczek w http://www.venetta.com.pl i po mam zamiar aplikować na wymarzone stanowisko i nie obawiam się o problemy z znalezieniem pracy, a jeśli jednak coś stanie na drodze to otworzę własny gabinet.

 8. Jedynie takie, na których będziesz czuł(a) się dobrze. I tak wiele razy zwątpisz w studia więc przynajmniej lepiej jest robić to, co faktycznie się lubi.

 9. Wybór kierunku kształcenia nie jest łatwy. Zgadzam się, z tym, że lepiej iść po linii własnych upodobań.

 10. czy znacie może jakieś strony, posiadające interaktywne materiały do nauki? Sprawa wygląda tak, że niestety, ale oblałam tegoroczną maturę z matmy. Zabrakło parę punktów i skutek tego jest taki, że w maju czeka kolejne podejście. Od jakiego już czasu systematycznie przygotowuje się, ale za każdym razem kiedy robię jakieś arkusze, to nie wiem od czago zacząć-zacinam się, nie wiem jak podejść do tematu. Wydaje mi się, że to z tego względu, że materiały z których ja korzystam nie przystają do obecnej matury, poszukuję zatem jakichś ćwiczeń, które byłyby zrobione typowo pod nową maturę. Oczywiście mogłabym po prostu pójść do jakiejś księgarni, ale wolę coś sprawdzonego, powiedzmy coś z https://www.wsipnet.pl . Jeżeli znacie jakieś strony z takimi materiałami online będę ogromnie wdzięczna za ich podanie.

 11. Najważniejsze to robić to, co się lubi - jeśli coś Cię interesuje, nie zastanawiaj się tylko na to idź!

 12. Z perspektywy czasu wolałabym poświęcić czas na naukę kursów niż tracić czas na siedzenie na nudnych wykładach. Ważna jest konkretna wiedza, jak znajomość Excela http://www.valhalla.pl/kurs-excel-2007-zaawansowany/ Nikt nie potrzebuje specjalistów od wiedzy teoretycznej.

 13. Jeśli idziesz na studia, to ja Ci od razu proponuję nauczyć się walki ze stresem, bo będzie Ci potrzebna. Prawie każdy student ma problemy żołądkowe z nerwów. Polecam lekturę na ten temat 0 http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-zredukowac-stres/, zanim okaże się, że problemy są już większe.

 14. A znacie jakieś kierunki studiów ale podyplomowych, na których nacisk jest położony na pracę z systemem SAP? Znalazła wstępnie taki kierunek na WSB w Poznaniu, stworzony z firmą http://itelligencegroup.com/pl/ zajmującą się wdrożeniami SAP ale nie wiem czy nie wolałabym czegoś w Warszawie.

 15. Za pewno wiele osób, będzie chciało iść na studia medyczne i z tym kierunkiem właśnie wiązać swoją przyszłość, a jak wiadomo studia medyczne do "łatwych" nie należą, z resztą jak większość. Do usprawnienia i zwiększenia swojej wiedzy na temat medycyny, znalazłam ciekawą aplikację http://egzaminlek.pl gdzie możemy sobie zrobić symulację egzaminu końcowego, odpowiednio dobrać zestawy pytań, wszystko pod nasz konkretny kierunek.

 16. Ja skończyłam studia podyplomowe na WSE w Krakowie i jestem z nich bardzo zadowolona. Wszystkie zajęcia prowadzone były w nowoczesnych laboratoriach i zawsze mogłam liczyć na prowadzących. Ukończyłam kierunek grafika reklamowa http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/grafika-reklamowa i mogę go polecić z pełną odpowiedzialnością każdemu! Po takich studiach bardzo łatwo znaleźć pracę w zawodzie.

 17. Jeżeli Cię ciągnie w tą stronę to spróbuj ;) studiowaną dziedzinę musisz lubić

 18. Lepiej zacząć coś nowego, niż wałkować znowu to samo

 19. najlepiej studiować kierunek powiązany z zainteresowaniami. Szkoda by było po kilku latach studiów stwierdzić że w sumie to nie jest to....Ja studiowałam informatykę, teraz pracuję w zawodzie i jestem bardzo zadowolona. Również uczelnia, na której się uczyłam zrobiła na mnie mega wrażenie . Polecam https://www.handlowa.eu/pl/kierunki/studia-licencjackie/informatyka/opis

 20. No to idź na takie studia, do których Cię ciągnie. Nie ma co iść na studia, które nas kompletnie nie interesują.

 21. Ja to studiów nie robiłam i bardzo tego żałuję. Za to moja córa postanowiła pójść na studia i to nie byle jakie! Bo aż zaczęła studiować medycynę. BA, w sumie to już kończy. :) Uczy się jeszcze poprzez stronę https://lekexam.pl/ gdzie zamieszczone jest bardzo dużo pytań egzaminacyjnych.

 22. A ja polecam takie rozwiązanie jak szkoła policealna lublin: https://www.kursor.edu.pl/studium-policealne/lublin/ . W takiej szkole zdobędziemy zawód, a dzięki niemu łatwiej będzie także zdobyć pracę. Nie każdy musi od razu iść na studia.

 23. najlepiej jakieś techniczne większe szanse na prace się ma

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij