Szczoteczka elektryczna

 1. Czy szczoteczki elektryczne faktycznie dają dużo lepsze efekty niż te klasyczne?
  Jeśli tak, to co robicie, aby faktycznie ten lepszy efekt uzyskać?

 2. Niby tak, ale nie każdemu taka szczoteczka odpowiada, a więc ja bym nie był aż takim entuzjastą.

 3. używam oral b. Jestem zadowolona. Łatwiej utrzymać zęby w czystości. No i ręcznie tyle ruchów nie zrobisz.

 4. Od zawsze u nas myjemy klasyczną szczoteczką i nie mamy przy tym żadnych problemów. Największe znaczenie ma oczywiście systematyczność. O ile ona jest utrzymana, to wszystko będzie w najlepszym porządku. Pasta ajona, miękka szczoteczka, to wszystko. W zasadzie w moim przypadku udało się diametralnie rozwiązać w ten sposób problemy.

 5. Moim zdaniem nie ma różnicy czy myjesz zęby szczoteczką elektryczną, czy klasyczną.

 6. Jest, o ile to będzie pasta w żelu albo koncentracie, bo wtedy zęby będą w dużo lepszym stanie, powinny ładnie wyglądać, powinna się również mocno ograniczyć ilość pojawiających się ubytków.

 7. A niech mi ktoś doradzi czy rzeczywiście szczoteczka sobiczna jest lepsza niż zwykła elektryczna ?? Czy koszt jaki poniose na jej zakup jest opłacalny-szczoteczki te są bardzo drogie.

 8. Bez sensu, szczoteczkę elektryczną? żeby prąd poraził ci język?!

 9. Elektryczna jest ok, ale to musi być połączenie z pastą w koncentracie np. pastą ajona. Nie twierdzę, że od razu sytuacja będzie wyglądała dużo lepiej, ale po czasie powinno już tak być.

 10. Moim zdaniem to nie ma w tym większej różnicy. Ważne jest po prostu to, by odpowiednio korzystać z jednej i z drugiej szczoteczki. Przecież taką zwykłą również można bardzo dokładnie umyć zęby, szczególnie że mają one różne kształty - tylko trzeba to robić dokładnie. Poza tym elektryczne szczoteczki nie każdemu odpowiadają.

 11. Ja od kilku lat mam elektryczną, jakoś nie wyobrażam sobie mycia zębów zwykłą szczoteczką. Ale jak widać wyżej zwykłe szczoteczki też mają swoich zwolenników.

 12. Muszę je wypróbować

 13. Różnica między szczoteczką elektryczną a klasyczną (manualną) moim zdaniem jest ogromna. Jednak jeśli chcesz iść jeszcze krok do przodu, to zapoznaj się z tematem szczoteczek sonicznych. To one obecnie uchodzą za najlepsze, najdokładniej czyszczące i najpraktyczniejsze urządzenia do higieny jamy ustnej.
  Tak więc zdecydowanie polecam szczoteczki elektryczne czy soniczne niż te tradycyjne manualne.

 14. Hmm nie byłam przekonana do szczoteczek elektrycznych, ale tak je zachwalacie, że chyba będę musiała wypróbować :)

 15. Muszę też spróbować .Jaką byście mi polecili na początek?

 16. Ja używam szczoteczki elektrycznej, ale nie widzę ogromnej różnicy i czasami używam też zwykłej.

 17. I love your style! You always look so put-together! Love the red lips!! I would absolutely enjoy seeing a makeup post from you! ^_tbl-theresacollared_^ouse.blogspo_.com

 18. Moje doświadczenie jest takie, że szczoteczka elektryczna dużo lepiej czyści zęby. Odkąd jej używam mam mniejszy osad i kamień się wolniej odkłada. Nawet mój stomatolog to zauważył, chociaż czyszczę zęby tak jak zawsze. Dzisiaj nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnej szczoteczki :)

 19. Odpowiednia szczoteczka to podstawa. Bez względu na jej rodzaj, ważne jest systematyczne wymienianie samej szczoteczki lub jej końcówek - w przypadku tej elektrycznej. Pamiętajmy o tym, że codzienne mycie zębów, to tylko połowa sukcesu. Regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym są równie ważnym czynnikiem w walce o zdrowy uśmiech. Nawet w przypadku implantów, odpowiednia pielęgnacja, która nie dopuści do osadzania się płytki nazębnej ma bardzo duże znaczenie - http://www.medykdent.pl/blog/jak-zadbac-o-implanty/

 20. Szczoteczka elektryczna, niezależnie od technologii z jakiej korzysta, wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących zęby od szczoteczki manualnej. Efekty są zauważalne już w krótkim czasie od momentu przestawienia się na nią. Jednak zawsze należy pamiętać o tym, że nic nie zastąpi regularnej higieny oraz profilaktyki jamy ustnej - http://agadyn.pl/profilaktyka

 21. Najlepiej myć szczoteczkami sonicznymi - https://www.shop-dent.pl/pl/c/Szczoteczki-soniczne/95 . Tutaj mają szczoteczki naprawdę dobrej jakości. Kiedyś myłem elektroniczną ale teraz odkąd kupiłem soniczną marki Seysso, nie zamienilbym jej na żadną inną.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij