tabletka "po" w trakcie antykoncepcji hormonalnej

  1. Witam, biorę od 9mcy tabletki antykon (a trybie 21 + 7 dni przerwy). W trakcie ostatniego m-ca miewałam biegunki, nie zażyłam wówczas dodatkowej tabletki. W trakcie 7dniowej przerwy wystąpiło krwawienie z odstawienia. 8 dnia rozpoczęłam nowe opak (tj. w piątek). W niedzielę odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia a 40 godzin później przyjęłam tabletkę po (ellaone)- w obawie że skuteczność tabletek antykoncepcyjnych mogła być osłabiona przez biegunki w poprzednim cyklu. Wiem że tabletka "po" może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Czy istnieje ryzyko ciąży w tym przypadku? Dodam, że innych stosunków nie bylo (ani przed ani po zażyciu tabletki "po").

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij