Tabletki antykoncepcyjne

  1. Mam 19 lat biorę tabletki antykoncepcyjne (microgynon 21). Brałam je 21 dni nie robiąc 7 dniowej przerwy zaczełam kolejny listek opakowania. Moje pytanie brzmi: lepeij zrobic przerwe po zakonczeniu obecnego opakowania (tz. po zażyciu 42 tabletek)? Czy zrobic przerwe teraz (tz. po zazyciu 28 tabletek) :) !

  2. Witam. Postanowiłam przestać brać tabletki antykoncepcyjne Elin, czy mogę je odstawić bez wizyty i konsultacji z ginekologiem?

  3. A dlaczego chcesz odstawić te tabletki nie służą ci czy jak. Ja je stosuje już jakiś czas i na razie jestem zadowolona nie mogę narzekać.

  4. Tabletki antykoncepcyjne powinny być dobrane odpowiednio do wieku, wagi i różnych innych predyspozycji. Zdarza się, że nie zawsze są trafione z wyborem. Warto wtedy pójść po poradę i spróbować innych. Mi kiedyś w ten sposób lekarz dobrał Vibin.

  5. To prawda, ja sama miałam dobierane w podobny sposób tabletki o niższej zawartości hormonów, przykładowo vines, i czuję się dobrze, jestem zabezpieczona co mnie bardzo cieszy, nie mam skutków ubocznych, w ogole nie czuję się jakbym stosowała jakiekolwiek hormony :)

  6. Dziewczyny, a co z antykoncepcją po 40.? Jakie pigułki przyjmują te z Was, które są w podobnym wieku?

  7. Podpinam się pod pytanie. Coraz mocniej dokoczuja mi te trudniejsze dni skoki cisnienia, migreny..czy anty cos by pomogła? Dodam ze nie mam problemów z żyłami.

  8. Na pewno nic na własną rękę. Mi lekarz dał takie pigułki, które sprawdzają się w okresie około menopauzy czyli orlifique i czuję się z nimi dobrze.

  9. Ja biorę vibin. Na pewno czuję się lepiej, niż przy poprzednich, nie tyję, nie puchnę, no i mam wrażenie, że same okresy znoszę lepiej.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij