Tabletki antykoncepcyjne

  1. Mam 19 lat biorę tabletki antykoncepcyjne (microgynon 21). Brałam je 21 dni nie robiąc 7 dniowej przerwy zaczełam kolejny listek opakowania. Moje pytanie brzmi: lepeij zrobic przerwe po zakonczeniu obecnego opakowania (tz. po zażyciu 42 tabletek)? Czy zrobic przerwe teraz (tz. po zazyciu 28 tabletek) :) !

  2. Witam. Postanowiłam przestać brać tabletki antykoncepcyjne Elin, czy mogę je odstawić bez wizyty i konsultacji z ginekologiem?

  3. A dlaczego chcesz odstawić te tabletki nie służą ci czy jak. Ja je stosuje już jakiś czas i na razie jestem zadowolona nie mogę narzekać.

  4. Tabletki antykoncepcyjne powinny być dobrane odpowiednio do wieku, wagi i różnych innych predyspozycji. Zdarza się, że nie zawsze są trafione z wyborem. Warto wtedy pójść po poradę i spróbować innych. Mi kiedyś w ten sposób lekarz dobrał Vibin.

  5. To prawda, ja sama miałam dobierane w podobny sposób tabletki o niższej zawartości hormonów, przykładowo vines, i czuję się dobrze, jestem zabezpieczona co mnie bardzo cieszy, nie mam skutków ubocznych, w ogole nie czuję się jakbym stosowała jakiekolwiek hormony :)

  6. Dziewczyny, a co z antykoncepcją po 40.? Jakie pigułki przyjmują te z Was, które są w podobnym wieku?

  7. Podpinam się pod pytanie. Coraz mocniej dokoczuja mi te trudniejsze dni skoki cisnienia, migreny..czy anty cos by pomogła? Dodam ze nie mam problemów z żyłami.

  8. Na pewno nic na własną rękę. Mi lekarz dał takie pigułki, które sprawdzają się w okresie około menopauzy czyli orlifique i czuję się z nimi dobrze.

  9. Ja biorę vibin. Na pewno czuję się lepiej, niż przy poprzednich, nie tyję, nie puchnę, no i mam wrażenie, że same okresy znoszę lepiej.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij