Uzależnienie od książek?

 1. Serio, ja tak mam! Wy też? Przeliczacie każdą wolną chwilkę na czas spędzony na czytanie w bujanym fotelu? Bo ja tak :-) ))))
  Uzależniona jestem od Kinga! Teraz czytam Bazar złych snów - opowiadania :-)

 2. Uzależnienie od książek jako nieliczne zalicza się do tych dobrych :)

 3. To prawda, to jedno z lepszych uzależnień. Ja też czytać uwielbiam i robię to ciągle, a ostatnio trafiłam na naprawdę wyjątkową książkę - http://bookownia.com/item/100-happydays-czyli-jak-sie-robi-szczescie-w-100-dni/ . Takie książki pozwalają mi zachować pozytywne nastawienie i cieszyć się każdym dniem :)

 4. To bardzo fajne uzależnienie, ale pamiętaj, żeby nie uszkodzić przy tym wzroku. Mówi się, że komputer niszczy wzrok, ale książki w zbyt dużej ilości też męczą oczy. Wszystko z głową!

 5. Takie uzależnienia to mogą być! :D Fajnie jakby każdy takie miał. Ale jakby się tak zastanowić to ja chyba też na to "cierpię". Cały czas czytam jakąś książkę, czasami nawet 2-3 na raz :)

 6. to chyba dobry nałóg :D

 7. Nie wyleczę się z tego nałogu. Ja mam jeszcze nałóg picia mleka czekoladowego

 8. takie uzależnienie można mieć, nikomu krzywdy nie robisz, no może swoim oczom, ale to spróbuj robić przerwy od czasu do czasu i popatrzeć w dal, podobno pomaga

 9. Jedyne co może ucierpieć na takim uzależnieniu to portfel, jeżeli książki nałogowo się kupuje, a nie np. wypożycza :D ja uwielbiam czytać i z każdej nowej książki cieszę się jak dziecko na Gwiazdkę :D z tym, że ja czytam ebooki na czytniku, więc trochę mi łatwiej z zakupami i miejscem na nowe zdobycze :D

 10. Taki czytnik e-book to świetna rzecz, choć ja wole tradycyjne papierowe książki - zwłaszcza nowe, jak jeszcze pachną drukarnią. Ale e-booki są wygodniejsze i tansze.

 11. Dziwnie to brzmi uzależniona od książek. Ale mam tak samo. Ile to obiadów przypaliłam to strach liczyć. A teraz mam dla was książkę http://www.taniaksiazka.pl/it-ends-with-us-colleen-hoover-p-905665.html To lektura dla kobiet o tym jak silna samodzielna kobieta po spotkaniu nieodpowiedniego mężczyzny może stać się ofiarą przemocy domowej. Przeczytajcie to świetna książka.

 12. Czytanie rozwija, dzięki czytaniu książek można nauczyć się nowych rzeczy, nieco poszerzyć swoje horyzonty, sądzę, że to bardzo dobra forma spędzania wolnego czasu. Kupuję ostatnio sporo książek, głównie przez internet, mogę polecić reportaże https://rewolucja.co.uk/9788377002827/mali-bogowie-o-znieczulicy-polskich-lekarz... ciekawe, trochę dołujące, przejmujące. W tej księgarni znajdziecie też duży wybór gier planszowych.

 13. niby dobre "uzależnienie", ale i tak trzeba znać umiar żeby nie zaniedbać innych spraw :)
  _________
  http://rombud.pl/

 14. Ja czytałam Kinga w gimnazjum/liceum i też cały dniami po szkole tylko czytałam. Akurat to nie jest uzależnienie :D

 15. Cóż, zawsze lepsze takie uzależnienie niż alkohol czy papierosy :D Byleby za daleko przy tych książkach nie odfrunąć... Mówią, że literatura to życie, ale życie to na pewno nie literatura :P

 16. No to raczej dobre uzależnienie :) Zawyżasz statystyki ;)

 17. Każdy z nas powinien tak czytać. A niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Chyba że na studiach, szczególnie medycznych, wtedy grube książki są cały czas w ruchu https://pzwl.pl/Anatomia-czlowieka-Tom-1-5,66149419,p.html i wszystko z nich musi się jeszcze znaleźć w głowie :)

 18. fajnie się czyta o takim uzależnieniu mam podobne . pozdrawiam

 19. Uważam, że to akurat jest zdrowe uzależnienie :) Sama czytam bardzo dużo książek. Interesuję się też różnymi rodzajami książek. Na stronie https://skupszop.pl/blog/jakie-sa-rodzaje-gatunki-ksiazek poczytacie sobie o nich.

 20. Moja ostatnio przeczytana książka to Vademecum Bezpiecznej Rodziny. Moim zdaniem to obowiązkowa pozycja do przeczytania bez względu na wiek i płeć.
  https://bezpiecznarodzina.edu.pl/?fbclid=IwAR0oWN1vgMaW8BqEGUoZhH-eiXor6iQFQNOEI...

 21. Uważam, że książek nigdy zbyt wiele. Warto poszerzać swoje horyzonty i dowiadywać się nowych rzeczy na różne tematy. I tak na przykład jeśli interesują Was nowe teorie w nauce to polecam zapoznać się ze stroną fundacji enarche. Działa ona na rzecz nauki i edukacji, ma bardzo ciekawe założenia.

 22. Czy tego typu uzależnienie może być niebezpieczne?

 23. Warto też zainteresować się książkami edukacyjnymi, szczególnie jeśli macie dzieci. Ciekawą nauką jest logopedia, dlatego polecam rzucić okiem na książki z tej dziedziny: https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia . Praca w domu z dzieckiem jest bardzo ważna.

 24. Ech, żeby tylko takie nałogi nas trawiły ;-P

 25. Także uwielbiam czytać książki, kiedy mam tylko okazję, to do nich siadam. Moim ulubionym kryminałem ostatnio jest https://wydawnictwopoligraf.pl/1344/wieslaw-rybski/zabojczy-trop.html mega fajna i zarazem zaskakująca książka, jak dla mnie nie ma lepszej.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij