Wapń

 1. jestem uczulona na białko (produkty mleczne itp), w serze żółtym też jest białko, podobnie kefiry, jogurty, twarogi... ogólnie przerąbane ale takie życie.. co mogę jeść zamiast tego a i tak dostarczać organizmowi odpowiednią ilość białka?

 2. a co z osobami, które mają skazę białkową i mają unikać nabiałów?

 3. Zastanówmy się chwilę nad istnieniem mleka w naszej diecie.
  Kiedy się rodzimy,  organizm naszej matki samoistnie wytwarza mleko dla swojego dziecka (zdarzają się wyjątki, ale nie śa one istotne dla naszych rozważań).  Jest ono bogate w wiele składników odżywczych i nie da się podważyć faktu, że jest ono zdrowe (chyba że matka pije, pali i wżera ciągle hamburgery, co się rzadko zdarza). Karmi nas piersią przez kilka miesięcy (w krajach afrykańskich nawet do 2 roku życia).  Stopniowo gruczoły matki przestają produkować mleko, z czego wynikałoby, że dziecko już go nie potrzebuje, i zaczyna jeść inne produkty.
  Teraz ważna rzecz: człowiek, będąc już dzieckiem, stopniowo traci zdolność trawienia laktozy. Szacuje się, że jeszcze kilkanaście tysięcy lat temu tylko ok. 10% populacji dorosłych potrafiło trawić laktozę (wiecej info tutaj --> http://www.biotechnolog.pl/news-537.htm ). Dopiero później gen ten zaczął się rozprzestrzeniać. Był to więc wyjątek, efekt mutacji genów, a większość ludzi musiała pozyskiwać wapń z innych źródeł. 
  Zastanawialiście się kiedyś, skąd bierze się mleko? Od krowy, nawet debil to wie. Ale przecież nie produkuje go cały czas. Tak jak u ludzi, te ssaki produkują mleko dla swojego dziecka - cielaka. Tak więc co roku miliony krów są inseminowane (lub prościej mówiąc gwałcone), żeby rodziły cielęta, które są im odbierane i prowadzone na rzeź na niezwykle smaczne parówki cielęce. Pamiętajcie więc : mleko krowie jest dla cieląt, nie dla człowieka! Jak chcecie pić mleko to kupujcie sojowe. Nie zawiera ono laktozy, więc nadaje się dla osób z nietolerancją. Soja zawiera mniej wapnia niż mleko dla cieląt, ale, po pierwsze, mleko z soi czesto jest fortyfikowane wapniem, a po drugie wapń z soi wchłania się lepiej niż z mleka dla cieląt, o czym ktoś już wspomniał. Wiem, że mleko sojowe jest droższe. I na to jest rada. W sklepach ze zdrową żywnością zawsze takie mleko będzie tańsze, a w niektórych biedronkach jest Napój sojowy za ok. 4 zł. Pomyślcie więc o swoim zdrowiu i zamieńcie mleko dla cieląt mlekiem sojowym, szpinakiem, orzechami, a z przypraw: mięta, bazylią, pietruszką, kolendrą.
  PS. Poziomu artykułu nawet nie będę komentować: podane same ogólniki i obiegowe opinie, bez żadnych tabel zawartości ani badań.

 4. "doktor" to tytuł naukowy.... docent i profesor to stopnie awansu

 5. A nic o szkodliwości mleka sojowego nie ma :-( A skutki uboczne też nieciekawe, nawet nie wspominając o tym że to najbardziej zmodyfikowany genetycznie strączek.

 6. Całe swoje życie pijam mleko. Nie mam problemów żołądkowych - ono mi nawet pomaga, kiedy zjem jakąś bardzo słodką rzecz (rzadko, ale trafiały się w formie domowych wypieków). Moja dieta jest zbilansowana, nie mam przynajmniej niedoborów, które mają weganie. Nigdy nie miałem żadnego złamania, nie skręciłem kostki, a kilka wypadków już zaliczyłem, co najwyżej się poobijawszy. ;) Kwestia tego, że się nie objadam i dużo ruszam - ot cała tajemnica. Nikt mi nie wmówi, że wege są zdrowsi.

 7. dla poszukiwaczy informacji o wapnie to wejdźcie sobie tu leczniczeziola. pl/238/wapn dobrze napisany artykuł.

 8. wystarczy jesc jajko w calosci......co to oznacza ......skoropke zmielic ...i po problemie ....tylko konsekwencja ...i ....jakbko w calosci .... cytryne w calosci ....ziemniak w calosci.....i tym milym akcentem zycze milego wieczoru pa......

 9. Jak najbardziej polecam. Mam doświadczenie z tą firmą i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Profesjonalnie i rzetelnie.  u230326 - Dobre case:

 10. Na uzupełnienie w wapń polecam calperos - http://www.aptekagemini.pl/calperos-1000mg-100-kapsulek.html Nie ma co się specjalnie rozpisywać - swoje po prostu to zrobiło.

 11. Kto chce zarobic w sieci kilkanascie $$ dziennie ?? Sposob jest prosty i dziala, poszukajcie sobie w gogle: jak kosic kase na adfly

 12. https://www.apo-discounter.pl/doppelherz-wapn-700-witamina-d3-tabletki-80szt-pzn... ataki wapń z witaminą d3 nie będzie lepszy?

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij