Wapń

 1. jestem uczulona na białko (produkty mleczne itp), w serze żółtym też jest białko, podobnie kefiry, jogurty, twarogi... ogólnie przerąbane ale takie życie.. co mogę jeść zamiast tego a i tak dostarczać organizmowi odpowiednią ilość białka?

 2. a co z osobami, które mają skazę białkową i mają unikać nabiałów?

 3. Zastanówmy się chwilę nad istnieniem mleka w naszej diecie.
  Kiedy się rodzimy,  organizm naszej matki samoistnie wytwarza mleko dla swojego dziecka (zdarzają się wyjątki, ale nie śa one istotne dla naszych rozważań).  Jest ono bogate w wiele składników odżywczych i nie da się podważyć faktu, że jest ono zdrowe (chyba że matka pije, pali i wżera ciągle hamburgery, co się rzadko zdarza). Karmi nas piersią przez kilka miesięcy (w krajach afrykańskich nawet do 2 roku życia).  Stopniowo gruczoły matki przestają produkować mleko, z czego wynikałoby, że dziecko już go nie potrzebuje, i zaczyna jeść inne produkty.
  Teraz ważna rzecz: człowiek, będąc już dzieckiem, stopniowo traci zdolność trawienia laktozy. Szacuje się, że jeszcze kilkanaście tysięcy lat temu tylko ok. 10% populacji dorosłych potrafiło trawić laktozę (wiecej info tutaj --> http://www.biotechnolog.pl/news-537.htm ). Dopiero później gen ten zaczął się rozprzestrzeniać. Był to więc wyjątek, efekt mutacji genów, a większość ludzi musiała pozyskiwać wapń z innych źródeł. 
  Zastanawialiście się kiedyś, skąd bierze się mleko? Od krowy, nawet debil to wie. Ale przecież nie produkuje go cały czas. Tak jak u ludzi, te ssaki produkują mleko dla swojego dziecka - cielaka. Tak więc co roku miliony krów są inseminowane (lub prościej mówiąc gwałcone), żeby rodziły cielęta, które są im odbierane i prowadzone na rzeź na niezwykle smaczne parówki cielęce. Pamiętajcie więc : mleko krowie jest dla cieląt, nie dla człowieka! Jak chcecie pić mleko to kupujcie sojowe. Nie zawiera ono laktozy, więc nadaje się dla osób z nietolerancją. Soja zawiera mniej wapnia niż mleko dla cieląt, ale, po pierwsze, mleko z soi czesto jest fortyfikowane wapniem, a po drugie wapń z soi wchłania się lepiej niż z mleka dla cieląt, o czym ktoś już wspomniał. Wiem, że mleko sojowe jest droższe. I na to jest rada. W sklepach ze zdrową żywnością zawsze takie mleko będzie tańsze, a w niektórych biedronkach jest Napój sojowy za ok. 4 zł. Pomyślcie więc o swoim zdrowiu i zamieńcie mleko dla cieląt mlekiem sojowym, szpinakiem, orzechami, a z przypraw: mięta, bazylią, pietruszką, kolendrą.
  PS. Poziomu artykułu nawet nie będę komentować: podane same ogólniki i obiegowe opinie, bez żadnych tabel zawartości ani badań.

 4. "doktor" to tytuł naukowy.... docent i profesor to stopnie awansu

 5. A nic o szkodliwości mleka sojowego nie ma :-( A skutki uboczne też nieciekawe, nawet nie wspominając o tym że to najbardziej zmodyfikowany genetycznie strączek.

 6. Całe swoje życie pijam mleko. Nie mam problemów żołądkowych - ono mi nawet pomaga, kiedy zjem jakąś bardzo słodką rzecz (rzadko, ale trafiały się w formie domowych wypieków). Moja dieta jest zbilansowana, nie mam przynajmniej niedoborów, które mają weganie. Nigdy nie miałem żadnego złamania, nie skręciłem kostki, a kilka wypadków już zaliczyłem, co najwyżej się poobijawszy. ;) Kwestia tego, że się nie objadam i dużo ruszam - ot cała tajemnica. Nikt mi nie wmówi, że wege są zdrowsi.

 7. dla poszukiwaczy informacji o wapnie to wejdźcie sobie tu leczniczeziola. pl/238/wapn dobrze napisany artykuł.

 8. wystarczy jesc jajko w calosci......co to oznacza ......skoropke zmielic ...i po problemie ....tylko konsekwencja ...i ....jakbko w calosci .... cytryne w calosci ....ziemniak w calosci.....i tym milym akcentem zycze milego wieczoru pa......

 9. Jak najbardziej polecam. Mam doświadczenie z tą firmą i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Profesjonalnie i rzetelnie.  u230326 - Dobre case:

 10. Na uzupełnienie w wapń polecam calperos - http://www.aptekagemini.pl/calperos-1000mg-100-kapsulek.html Nie ma co się specjalnie rozpisywać - swoje po prostu to zrobiło.

 11. Kto chce zarobic w sieci kilkanascie $$ dziennie ?? Sposob jest prosty i dziala, poszukajcie sobie w gogle: jak kosic kase na adfly

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij