Witamina D - słoneczna witamina

 1. o tego nie wiedziałam

 2. Widać dla mnie to jest zbyt mało chociaż mało przebywam na słońcu, a po drugie używam kremów z filtrem. Dlatego biorę d-vitum forte, warto dmuchać na zimne i pilnować odpowiedniego poziomu tej witaminy.

 3. Wow...Nawet nie wiedziałem, że sam jestem w stanie zaspokoić swój organizm w dzienne zapotrzebowanie w witaminę D-wystarczy wyjść na słońce :) dzięki, piszcie więcej takich artykułów.

 4. No właśnie, białko czy żółtko? ;p

 5. O ile ktoś lubi i może się opalać inna sprawa że nasz klimat do słonecznych nie należy, pracujemy w sztucznym oświetleniu i mało czasu spędzamy na słońcu. Sama nabawiłam się problemów z tą witaminą, teraz biorę d-vitum forte i trzymam rękę na pulsie.

 6. Клуб Маленький Лис. Клуб творческих взрослых о творческих детях: все самое интересное и полезное для развития талантов.

 7. Ja mogę jeśc produkty bogate w ta witamine, ale dziecku i tak podaję Vita DK , lekarz zalecił i wytłumaczył mi czemu się podaje.

 8. Moim zdaniem warto brac witaminy by nasz organizm jeszcze lepiej funkcjonował. Tym bardziej teraz w okresie zimowy. Sama zastanawiam się nad zakupem tego zestawu http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/9146262,witamina-k2-mk7-z-natto-d3-duet-n... . Tego typu witaminy bardzo dobrze wpływają na nasz organizm. Mają sporo właściwości, korzystnych dla dobrego funkcjonowania naszego organizmu.

 9. Witamina D3 jest też niezbędna dla prawidłowego rozwoju niemowląt. Jej odpowiednie dawki nie tylko zapobiegają krzywicy u dzieci, ale sprawiają też, że maluchy będą miały mocniejsze zęby. Dlatego zaleca się suplementację niemowląt witaminą D3, np. w takiej formie http://www.langsteiner.eu/pl/produkty/vitamin-d3-witamina-d3-dla-niemowlat-40-ka...

 10. Nie wiedziałam, że 15 minut dziennie na słońcu wystarczy :) Tylko skąd brać słońce w pochmurne dni? ;)

 11. dokładnie, jesienią i zimą to juz w ogóle nie jest możliwe

 12. Ja jesienią i zimą biorę Vita D Express, bo tylko tak mogę uzupełnić niedobór tej witaminy a tabletki które kupuję są świetne, rozpuszczają się pod językiem w minutę, nie trzeba popijać.

 13. Ja to zimą głównie zażywam właśnie tą witaminę bo wiem że wtedy słońca jest jak na lekarstwo to trzeba niedobory uzupełniać :) https://sklep.kfd.pl/kfd-vitamin-d3k2-mk-7-z-natto-100-tabletek-p-4867.html taką konkretnie kupuję już 2 lata i w lato trochę rzadziej jąstosuję a zimą już regularnie o to dbam! :)

 14. A czy przyjmujecie witaminę D w postaci tabletek, kopli czy sprayu? Od pigułek już się powoli odchodzi, a np. wegetarianie, weganie czy rodzice małych dzieci sięgają po krople, które można dodać m.in. do herbaty: http://biowitalni.pl/blog/witamina-d-w-tabletkach-w-kroplach-w-sprayu-jaka-forma... . Co Wy sądzicie o takiej formie przyjmowania tej witaminy?

 15. Zdecydowanie warto jest suplementować. Sama od czasu od kiedy przyjmuje witamine D 3 czuję się o wiele lepiej:
  jestem mniej zmęczona
  mam więcej energii
  zauważyłam, ze jestem mniej senna
  mniej psują mi się zeby ponieważ witamina ta bierze udział w tworzeniu kośćca

  Polecam zajrzeć sobie tutaj:
  https://leksykonwitamin.pl/witamina-d3/witamina-d3/

  Możecie sobie o niej poczytać :)

 16. Dobrą opcją jest też suplementacja tej witaminy w czasie zimy. Można ją sobie niedrogo kupić tu: https://www.doz.pl/apteka/p133177-DOZ_PRODUCT_Witamina_D3_4000_j.m._kapsulki_60_.... . Witamina D pomaga też w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

 17. Tylko najpeirw trzeba zrobić badania. Po co się suplementować na wszelki wypadek?

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij