witaminy w ciąży

 1. Jakie witaminy warto łykać w ciąży?

 2. Kup sobie w aptece, bez recepty, tabletki Mama DHA. One zawierają wszystkie witaminy które są niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu. Nie zawierają toksycznej dla maleństwa witaminy A ani żelaza :) No i gratulacje kochana!

 3. Dobry wybór. Mi je lekarz zalecił od razu na pierwszej ciążowej wizycie. Mają świetny skład, wszystkie składniki zalecane przez PTG, kwas foliowy, magnez, jod, witamina D i kwasy DHA. Brałam je do końca ciąży i teraz przy karmieniu położna mówiła, ze nadal mogę je brać, będzie zdrowo dla mnie i dla córeczki :)

 4. to prawda zapotrzebowanie na witiaminy w ciaży jest dużo wieksza dlatego warto pamiętać o ich regularnym przyjmowaniu, ja brałam mama dha premium + ma wszystkie witaminy któe dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju, ja nie jestem w stanie dziennie zjadać kilkudziesięciu jajek jest to niemożliwe dlatego warto zdecydować sie na dodatkowe witaminy.

 5. Najlepiej zapisz się do jakiejś szkoły rodzenia i położna Ci coś doradzi :) Lepiej samemu chyba nie brać nic, nie wiem. Aktywna Mama z Lublina jest doskonałą szkołą rodzenia, ja osobiście jestem bardzo zadowolona. http://www.aktywnamama.com.pl

 6. ja brałam mama dha premium i cała ciaza przebiegła bez problemów :) Malutka urodziła sie zdrowa, dostałą 10 pkt i wszystko ok. Mama gdha ma bogaty sklad i nie trzeba już zażywac zadnych dodatkowych witamin.

 7. Ja w sumie postawiłam na tylko jedne tabletki i brałam je cała ciąże, ale dużo czytałam analizowałam skład, żeby naprawdę dostarczyły mi wszystkiego czego potrzebuje, wybrałam mamę dha plus, bo w jednej tabletce jest miedzy innymi, kwas foliowy, wit D, magnez, jod.. to tylko cześć składu, a właśnie z tym miałam problem podcza badan jeszcze zanim zaszłam w ciąże

 8. ja w ciąży i teraz też podczas karmienia biorę pregnę plus. kapsułka zawiera kwas foliowy, Wit.D, jod, żelazo, DHA. lekarz polecił mi pregnę na pierwszej wizycie , powiedział , że tam jest wszystko, co potrzebne dziecku do prawidłowego rozwoju i uniknięcia wad rozwojowych

 9. Najpierw warto się przebadać i wtedy będziesz wiedzieć, czego brakuje Twojemu orgaznimowi, widomo kwas foliowy jes ważny, miałam tez niedobór magnezu i jodu, ale znalazłam to wszystko w mamie dha plus

 10. a którą mame konkretnie brałaś? Bo ja kupiłam ostatnio mama dha premium plus. Zalezało mi na suplemencie ktory zawiera nie tylko kwas foilowy ale tez inne składniki niezbedne do prawidłowego rozwoju malucha. Wole brac jedna tabletke, ktora ma wszsytsko niz kilka róznych supelementów.

 11. Ja biorę od samego początku Naturell Omega-3 1000 i bardzo mi odpowiada. Słyszałam, że przy kwasach omega często zdarza się rybi posmak, tutaj nie ma tego problemu. Zamierzam go brać nawet później, w trakcie karmienia.

 12. Najważniejszy jest chyba kwas foliowy. Problem jest taki, że nawet 50% kobiet może mieć problemy z jego przyswajaniem, jakaś mutacja genów czy coś takiego. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i brać folian, który jak aktywną formą kwasu foliowego, znacznie lepiej się wchłania. Np. naturell folian.

 13. Racja, trzeba brać witaminy, w których jest odpowiednia dawka, odpowiednio przyswajalnego kwasu foliowego. Dlatego ja przez calą ciążę łykałam o poranku dwie tabletki mama dha premium+, a teraz karmię, ale też mam cały czas te tabletki.

 14. Ja mama dha premium+ to zaczełam łykać nawet przed zajściem w ciążę, tzn. od chwili, kiedy zaczęliśmy się starać z mężem o dziecko. Lekarz powiedział, że im wczęsniej zacznie się wspierać organizm, tym lepiej.

 15. bierzecie kwasy omega? Ja sobie dokupiłam do kwasy foliowego kwasy omega 3 naturell. Solidną dawkę DHA mają i nie odbija mi się po nich rybą. Kwasy omega maja dobry wplyw na mózg, serce a także wzrok.

 16. Jedyne witaminy, które brałam w ciąży, to dwie tabletki mama dha premium+. Tam było wszystko, czego potrzebowałam i na szczęście nie musiałam już uzupełniać żelaza pod koniec ciąży, co mnie ucieszyło, bo kiedyś musiałam brać żelazo i było mi po nim bardzo niedobrze.

 17. ja sobe kupiłam kwas foliowy, czy to za mało?

 18. tak, ginekolog ci nie mówił też o innych witaminach które powinno się brać? Lepiej sobie od razu kompleks kup, to mamadha jest bardzo dobre i ma skład zgodny z wytycznymi polskiego towarzystwa ginekologicznego, nie będziesz musiała kilku różnch rzeczy brac

 19. Lekarz mówił, że dopóki mam wyniki w normie to żelaza nie zaleca, bo powoduje zaparcia. Brałam tylko witaminy mamadha premium, w składzie jod, magnez, witamina D, kwas foliowy i kwasy DHA. Wystarczyło, wyniki książkowe i dobre samopoczucie miałam do samego porodu.

 20. Nie ma chyba znaczenia jakie, wszystkie przeznaczone dla ciezarnych są ok :) No i przyjmuj tez witaminy naturalne, nie same tabletki :D Ja np mam wyciskarkę wolnoobrotowa Midea i to jest moje zbawienie. Całą ciaże piłam soki jablkowo brzoskwiniowe a jak corka byla wieksza i zaczelismy rozszerzanie diety moglam jej w niej robic rozne musy :D Super sprawa i duza wygoda

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij