Własny alkomat

 1. Hej, czy może ktoś z was posiada własny alkomat? Tak żeby mierzyć ilość promili na przykład po zakrapianej imprezie, kiedy następnego dnia trzeba wsiąść za kółko? Jak się wam sprawuje, jesteście zadowoleni? Aha, i czy takie alkomaty są tak dokładne, jak te policyjne, czy mniej?

 2. Betteris, , napisał(a):

  Hej, czy może ktoś z was posiada własny alkomat? Tak żeby mierzyć ilość promili na przykład po zakrapianej imprezie, kiedy następnego dnia trzeba wsiąść za kółko? Jak się wam sprawuje, jesteście zadowoleni? Aha, i czy takie alkomaty są tak dokładne, jak te policyjne, czy mniej?

  O takie mi mniej więcej chodzi: https://www.promil-lab.pl/

 3. a po co on komu?

 4. Aby móc z czystym sumieniem prowadzić samochód? Ja dopóki nie kupiłam alkomatu, to nie wsiadałam za kierownicę na drugi dzień po imprezie, bo po prostu się bałam. Tylko warto jeszcze doczytać o kalibracji: http://cafeteria.pl/kalibracja-alkomatu-na-czym-polega/ , jeśli nie będzie się jej regularnie przeprowadzać, to sprzęt nie będzie działać prawidłowo.

 5. To na pewno dobry pomysł zawsze warto sie upewnić czy będziemy trzeźwi za kierownicą.

 6. Też tak do tego podeszłam. Dlatego wolałam sobie kupić alkomat.

 7. A czy ktoś z was kupował alkomat z tego sklepu https://alko-maty.pl/alcoblow.html ? Nie będę ukrywać, przejrzałam wiele ofert w sklepach internetowych, ale tylko ta mnie wyjątkowo zainteresowała. Tym bardziej, ze ceny tych alkomatów nie są wygórowane.

 8. mam alkomat ale alkohita x60. Fajne urządzenie. Ma lejek więc można w więcej osób dmuchać więc na pewno się sprawdzi na jakieś imprezie. Wyniki wiarygodne. Urządzenie o kompaktowych wymiarach.

 9. Zauważyłem, że nie wszystkie alkohity mają lejki. Czy opłaca się ten z lejkiem, jak użytkowanie na więcej osób nie jest aż tak częste. Chodzi mi o prezent, ale także zakup 2 egzemplarza dla siebie. W obu wypadkach oczywiście są sporadyczne imprezy, na których bywają kierowcy, ale jednak nie jest to cotygodniowa norma. Opłaca się dopłacić do alkohita z lejkiem?

 10. Sprawdź sobie ile kosztują takie ustniki do alkomatu i pomnóż przez liczbę badań. O ile korzystasz sam to wystarczy Ci jeden, ale jak będziesz użyczał innym to każdy powinien mieć swój ustnik. Kwestia higieny i bezpieczeństwa osobistego. A badanie czy to lejek czy ustnik wychodzą takie same. Moim zdaniem lepiej mieć taki z lejkiem. Na pewno nie będziesz żałował. Inna sprawa czy do takiego z ustnikiem można później założyć lejek, czy ten trick już odpada.

 11. Przyznam szczerze, że w niektórych sytuacjach warto go mieć.

 12. Igor, , napisał(a):

  Zauważyłem, że nie wszystkie alkohity mają lejki. Czy opłaca się ten z lejkiem, jak użytkowanie na więcej osób nie jest aż tak częste. Chodzi mi o prezent, ale także zakup 2 egzemplarza dla siebie. W obu wypadkach oczywiście są sporadyczne imprezy, na których bywają kierowcy, ale jednak nie jest to cotygodniowa norma. Opłaca się dopłacić do alkohita z lejkiem?

  lejek jest dobry na imprezach. Jak będziesz użytkować sam to możesz bez lejka. Ja jakbym wybierał alkomat to zdecydowałbym się na jakiegoś Alkohita. Kiedyś widziałem testy i miał podobne wyniki do policyjnego.

 13. W sumie kupiłem oba alkohity x60. Ten prezentowy czeka Święta, a ten dla siebi już wypróbowałem. Fakt, lejek na większa ilośc osób, ale można też założyć zwykły ustnik. Porównywałem też z dużo droższym alkomatem i wynik taki sam.

 14. Dobry wybór. My się kiedyś pokusiliśmy nawet o porównanie z alkomatem policyjnym i znaczących róznic nie było. A kiedyś w czasopiśmie "Motor" był test tego modelu i kilku innych, w tym również policyjnego i zgadnijcie, który wypadł lepiej? ;)

 15. Na pewnych rzeczach nie warto na siłę oszczędzać. Już dawno zauważyłem, że można czuć się trzeźwym, a jednak mieć odrobinę alkoholu we krwi. Głównie do tego potrzebny jest alkomat, ale musi być na tyle dobry, by podawać prawdziwe wyniki, bo jeżeli zaniży, to problemy z policją w przypadku kontroli murowane.

 16. dobry alkomat ma sensor elektrochemiczny. takie sensory mają alkohity. Osobiście na święta też zażyczyłem sobie na prezent i Mikołaj mnie wysłuchał i przyniósł. Od razu w święta testowany :)

 17. A jak z dokładnością? Porównywałeś wyniki w jakiś sposób? Skąd wiesz że były dokładne? Alkomat ma jakieś certyfikaty czy coś w tym stylu?

 18. Jeśli chodzi o alkomaty to trzeba uważać, żeby nie kupić jakiegoś "bubla". Dwa trzeba pamiętać, że sprzęt ten powinien być kalibrowany raz do roku.m

 19. ANNLA32, , napisał(a):

  A jak z dokładnością? Porównywałeś wyniki w jakiś sposób? Skąd wiesz że były dokładne? Alkomat ma jakieś certyfikaty czy coś w tym stylu?

  Już całkiem pokaźna ilość osób posiada własny alkomat. Swojego alkohita porównywałem z dużo droższym alkomatem i na jedno wyszło. Można też udać się na komendę i porównać. Też dobre rozwiązanie. Jeżeli będziesz postępować zgodnie z zaleceniami producenta, dbać o swoje urządzenie i kalibrować raz do roku, to nie powinno być problemu z dokladności.

 20. Jeśli macie alkomaty alkohit to pewnie Wam się przyda taka informacja na temat kalibracji i adiustacji: https://kalibracja.alkohit.pl/ Mąż mi ostatnio podsunął ten link, bo już sie powoli zbliża czas kalibracji naszego alkomatu.

 21. samo posiadanie alkomatu i kalibracja to nie wszystko. O alkomat trzeba dbać. Warto go przetrzymywać w ciepłym. Zostawiania w aucie a tym bardziej zimą to słabe rozwiązanie. Ale o wszystkim się dowiesz kupując urządzenie i czytając instrukcję. Gwarancja im dłuższa tym lepiej. Alkohity czytałem że mają do 6 lat.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij