Woda

 1. Woda wewnątrz nas

  W naturze istnieje 135 rodzajów wody.W komórkach naszego organizmu woda
  znajduję się pod specjalną postacią , którą nazywamy “strukturowaną”.Każdy inny płyn, który dostaje się do naszego orgaznimy musi być przetworzony i oczyszczony. Podczas tego procesu orgaznim traci znaczną ilość energi.

  Woda, którą pijemy

  Woda którą pijemy, zwiera w dużych ilościach nierozpuszczalne w naszym organiźmie sole wapnia i żelaza.Łatwo się można o tym przekonać , gdy popatrzymy na osad w naszym czajniku w którym gotujemy wodę. Wszystkie szkodliwe substancje ,które znajdują się w wodzie, przypalone resztki pokarmowe (z mięsa , z zup,itp)dostają się razem z wodą do organizmu co ułatwia tworzenie się w naszym organiźmie szkodliwych złogów,których jest mu się niezwykle trudno pozbyć.
  Wodę się chloruje.Chlor- to gaz trujący, gromadząc się w organiźmie powoli go zatruwa .Chloru nie da się zlikwidować poprzez gotowanie.Dlatego by przyrządzić wodę do picia lub herbaty czy kawy należy użyć przegotowanej wody,która wcześniej postała minimum 2 -3 godziny (żeby trujący chlor się ulotnił).
  W zwykłej wodzie wodociągowej znajdują się się domieszki promienio twórcze.Te domieszki również nie są eliminowane poprzez, gotowanie.Kiedy gotujemy wodę to niszczymy wiele szkodliwych substancji, ale razem z nimi aktywny tlen, którego tak bardzo potrzebuje nasz organizm. Podczas gotowania woda staje się “martwą”,ponieważ zmienia swoją naturalną strukturę.Jest pozbawiona tej cennej informacji , którą posiada z wnętrza ziemi.Dlatego też ciągłe stosowanie wody goptowanej również nie jest bezpieczne dla organizmu.

  Woda mineralna

  W ostatnim czasie wiele osób ciągle pije i przygotowuje posiłki na wodzie mineralnej.W składzie wody mineralnej spotyka się jednak także sole i domieszki ,których orgaznim ludzi nie jest w stanie przyswoić.Niektóre z tych soli w ogóle nie są wydalane z organizmu.Mogą się gromadzić w mięśniach i stawach,powodując ich deformację. Wodę mineralną można pić przez jakiś określony czas,w ciągu 2-4 tygodni,poczym należy koniecznie zrobić przerwę na 2-4 miesiące.Szczególnie niewskazane jest ciągłe picie wody mineralnej przez dzieci,ponieważ szkodzy z tego będzie znacznie więcej niż korzyści.

  A więc jaką wodę powiniśmy pić?

  “STRUKTUROWA” woda - najkorzystnieja dla zdrowia

  Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda “strukturowana”.
  W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach,owocach,ich sokach i roztopionym lodzie.Uczonych zainteresował fakt : dlaczego Jakuci naród z północy Rosji,mają średnią długość życia ponad 100 lat.Kal się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni,spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odzywiają i właściwie wcale nie chorują.Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste
  - przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty.
  Co zostało stopione przez słońce, to pili.

  Woda z lodu

  Każdy z nas wie, że starość rozpoczyna się od zmarszczek.A zmarszczki pojawiają się wtedy ,gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychać.Jedną z podstawowych przyczyn starzenia się jest utrata przez orgaznim zdolności przyswajania i przetwarzania wody, którą spożywamy.
  U osoby dorosłej proces rozrastania się kości już się zakończył.Dostarczone do organizmu zbędne ilości soli i wapnia z pożywieniem i wodą zaczynają się odkładać w naczyniach krwionośnych i stawach.To prowadzi do zaburzeń krwiobiegu,chorób układu pokarmowego, pojawienia się kamieni na wątrobie, w nerkach i stopniowego stanu chorobowego całego orgaznimu.
  Żeby powstrzymać proceś starzenia się i zawsze młodo wyglądać należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu.


  Przygotowanie “stukturowanej” wody z roztopionego lodu.

  Zwykłą wodę wodociągową nalać do garnuszka o dowolnej objętości, zagotować,przykryć pokrywką,ostudzić i wstawićdo zamrażalnika o temepraturze -4C na 2-3 godziny.Po tym jak woda zamarznie,przebić powstały lód,a wodę zlać.Otrzymana woda posiada właściwości “strukturowanej:.Pod względem swojego składu jest dokładnie taka sama ,jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu.
  Przygotowanie strukturowanej wody zimą jest bardziej uproszczone.Wystarczy tylko postawić za oknem lub na balkonie naczynie z przegotowaną wodą i następnie gdy wod zamarznie nie podgrzewając jej dać wodzie się roztopić.Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codzienie znacznie poprawi państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny . Szczególnie korzystnie (zdrowo)jest pić wodę z roztopionego lodu ludziom w podeszłym wieku , ponieważ wymywa ona z orgaznimu nie tylko złogi ,ale również stare i martwe komórki ,co stanowi wspaniałą profilaktykę przeciwko różnym schorzeniom nowotworowym.

  Jak pić wodę?

  Najlepiej pić wodę zaraz po przebudzeniu, ale najpierw trzeba wypłukać usta,a następnie już można wypić 1/2 - 1 szklankę wody.Lepsza jest woda z roztopionego lodu.Wskazane jest pić ją małymi łyczkami.
  Wiele osób ma nawyk popijania podczas spożywania pokarmów.Lepiej jest tego nie robić ,ponieważ woda,dostajac się do żołądka rozpuszcza soki zołądkowe i powoduje zaburzenie procesów trawiennych.Ciągły nawyk popijania podczas jedzenia prowadzi do powstawania gazów , wzdęć i zaparć.Wszelkie płyny najlepiej jest przyjmować na 15-20 minut przez jedzeniem i 1 godzinę po jedzeniu.

  Jeśli po jedzeniu odczuwacie suchość w ustach to trzeba kilka razy przepłukać usta.Jeśli suchość się utrzymuje to mozna wtedy zjeść jedno jabłko.Jabłka należy jeść razem ze skórą(przedtem powinno oczywiście dokładne umyte).Oprócz tego jabłko trzeba jeść razem z nasionkami i komorą nasienną i wypluwać tylko to,czego nie można przeżuć.W komorze nasiennej jabłka i nasionkach znajduje się dużo jodu i innych cennych pierwiastków, które są tak niezbędne dla naszego organizmu.
  Jest naukowo dowiedzione, że w 6 nasionach jabkła znajduje się dobowa dawka jodu.

  Autor: Tombak

 2. najlepsza woda dla osób uprawiających sport to mineralna niegazowana, gazowana podrażnia jelita

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij