Woda

 1. Woda wewnątrz nas

  W naturze istnieje 135 rodzajów wody.W komórkach naszego organizmu woda
  znajduję się pod specjalną postacią , którą nazywamy “strukturowaną”.Każdy inny płyn, który dostaje się do naszego orgaznimy musi być przetworzony i oczyszczony. Podczas tego procesu orgaznim traci znaczną ilość energi.

  Woda, którą pijemy

  Woda którą pijemy, zwiera w dużych ilościach nierozpuszczalne w naszym organiźmie sole wapnia i żelaza.Łatwo się można o tym przekonać , gdy popatrzymy na osad w naszym czajniku w którym gotujemy wodę. Wszystkie szkodliwe substancje ,które znajdują się w wodzie, przypalone resztki pokarmowe (z mięsa , z zup,itp)dostają się razem z wodą do organizmu co ułatwia tworzenie się w naszym organiźmie szkodliwych złogów,których jest mu się niezwykle trudno pozbyć.
  Wodę się chloruje.Chlor- to gaz trujący, gromadząc się w organiźmie powoli go zatruwa .Chloru nie da się zlikwidować poprzez gotowanie.Dlatego by przyrządzić wodę do picia lub herbaty czy kawy należy użyć przegotowanej wody,która wcześniej postała minimum 2 -3 godziny (żeby trujący chlor się ulotnił).
  W zwykłej wodzie wodociągowej znajdują się się domieszki promienio twórcze.Te domieszki również nie są eliminowane poprzez, gotowanie.Kiedy gotujemy wodę to niszczymy wiele szkodliwych substancji, ale razem z nimi aktywny tlen, którego tak bardzo potrzebuje nasz organizm. Podczas gotowania woda staje się “martwą”,ponieważ zmienia swoją naturalną strukturę.Jest pozbawiona tej cennej informacji , którą posiada z wnętrza ziemi.Dlatego też ciągłe stosowanie wody goptowanej również nie jest bezpieczne dla organizmu.

  Woda mineralna

  W ostatnim czasie wiele osób ciągle pije i przygotowuje posiłki na wodzie mineralnej.W składzie wody mineralnej spotyka się jednak także sole i domieszki ,których orgaznim ludzi nie jest w stanie przyswoić.Niektóre z tych soli w ogóle nie są wydalane z organizmu.Mogą się gromadzić w mięśniach i stawach,powodując ich deformację. Wodę mineralną można pić przez jakiś określony czas,w ciągu 2-4 tygodni,poczym należy koniecznie zrobić przerwę na 2-4 miesiące.Szczególnie niewskazane jest ciągłe picie wody mineralnej przez dzieci,ponieważ szkodzy z tego będzie znacznie więcej niż korzyści.

  A więc jaką wodę powiniśmy pić?

  “STRUKTUROWA” woda - najkorzystnieja dla zdrowia

  Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda “strukturowana”.
  W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach,owocach,ich sokach i roztopionym lodzie.Uczonych zainteresował fakt : dlaczego Jakuci naród z północy Rosji,mają średnią długość życia ponad 100 lat.Kal się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni,spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odzywiają i właściwie wcale nie chorują.Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste
  - przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty.
  Co zostało stopione przez słońce, to pili.

  Woda z lodu

  Każdy z nas wie, że starość rozpoczyna się od zmarszczek.A zmarszczki pojawiają się wtedy ,gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychać.Jedną z podstawowych przyczyn starzenia się jest utrata przez orgaznim zdolności przyswajania i przetwarzania wody, którą spożywamy.
  U osoby dorosłej proces rozrastania się kości już się zakończył.Dostarczone do organizmu zbędne ilości soli i wapnia z pożywieniem i wodą zaczynają się odkładać w naczyniach krwionośnych i stawach.To prowadzi do zaburzeń krwiobiegu,chorób układu pokarmowego, pojawienia się kamieni na wątrobie, w nerkach i stopniowego stanu chorobowego całego orgaznimu.
  Żeby powstrzymać proceś starzenia się i zawsze młodo wyglądać należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu.


  Przygotowanie “stukturowanej” wody z roztopionego lodu.

  Zwykłą wodę wodociągową nalać do garnuszka o dowolnej objętości, zagotować,przykryć pokrywką,ostudzić i wstawićdo zamrażalnika o temepraturze -4C na 2-3 godziny.Po tym jak woda zamarznie,przebić powstały lód,a wodę zlać.Otrzymana woda posiada właściwości “strukturowanej:.Pod względem swojego składu jest dokładnie taka sama ,jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu.
  Przygotowanie strukturowanej wody zimą jest bardziej uproszczone.Wystarczy tylko postawić za oknem lub na balkonie naczynie z przegotowaną wodą i następnie gdy wod zamarznie nie podgrzewając jej dać wodzie się roztopić.Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codzienie znacznie poprawi państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny . Szczególnie korzystnie (zdrowo)jest pić wodę z roztopionego lodu ludziom w podeszłym wieku , ponieważ wymywa ona z orgaznimu nie tylko złogi ,ale również stare i martwe komórki ,co stanowi wspaniałą profilaktykę przeciwko różnym schorzeniom nowotworowym.

  Jak pić wodę?

  Najlepiej pić wodę zaraz po przebudzeniu, ale najpierw trzeba wypłukać usta,a następnie już można wypić 1/2 - 1 szklankę wody.Lepsza jest woda z roztopionego lodu.Wskazane jest pić ją małymi łyczkami.
  Wiele osób ma nawyk popijania podczas spożywania pokarmów.Lepiej jest tego nie robić ,ponieważ woda,dostajac się do żołądka rozpuszcza soki zołądkowe i powoduje zaburzenie procesów trawiennych.Ciągły nawyk popijania podczas jedzenia prowadzi do powstawania gazów , wzdęć i zaparć.Wszelkie płyny najlepiej jest przyjmować na 15-20 minut przez jedzeniem i 1 godzinę po jedzeniu.

  Jeśli po jedzeniu odczuwacie suchość w ustach to trzeba kilka razy przepłukać usta.Jeśli suchość się utrzymuje to mozna wtedy zjeść jedno jabłko.Jabłka należy jeść razem ze skórą(przedtem powinno oczywiście dokładne umyte).Oprócz tego jabłko trzeba jeść razem z nasionkami i komorą nasienną i wypluwać tylko to,czego nie można przeżuć.W komorze nasiennej jabłka i nasionkach znajduje się dużo jodu i innych cennych pierwiastków, które są tak niezbędne dla naszego organizmu.
  Jest naukowo dowiedzione, że w 6 nasionach jabkła znajduje się dobowa dawka jodu.

  Autor: Tombak

 2. najlepsza woda dla osób uprawiających sport to mineralna niegazowana, gazowana podrażnia jelita

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij