Źle śpię przez łóżko?

 1. Od kilku miesięcy mam problemy ze snem. Późno zasypiam, wcześnie się budzę, a w ciągu dnia mam wrażenie, jakby baterie organizmu były całkowicie wyczerpane. Co może być tego przyczyną? Znajomi twierdzą, że to przez stare, zleżałe i niewygodne łóżko... mogą mieć rację?

 2. Z jednej strony niekoniecznie, bo moga być tego przyczyny ale z drugiej jak najbardziej tak. Wiem to po sobie. Również miałam problemy ze snem i do tego byłam zawsze obolała po nocy. Najpierw wymieniłam materac, jednak nic nadal źle spałam. Wreszcie wymieniłam łózko i co i to łózko było przyczyną. Mogę Ci podpowiedzieć, że warto zwrócić uwagę na jakość i materiały z jakich jest ono wykonane. Ja zdecydowałam sie swoje kupić w slf24.pl i nie żałuje tego. Po roku mogę powiedzieć, że dokonałam świetnego wyboru.

 3. O, a jakie materiały polecasz?
  Bo teraz na topie -w sensiei mody - jest skandynawia i maksymalnie naturalne tkaniny, obicia itd. Poważnie się zastanawiam, czy zamówić sobie narożnik skandynawski z https://meble.expert/narozniki/narozniki-skandynawskie wykonany właśnie z takich eco-friendly materiałów. Jeśli to pomoże lepiej zasypiać, to nie mam się nad czym dalej zastanawiać!

 4. Oczywiście. Niewygodny materac albo sztuczna kołdra i pościel mogą nawet powodować bezsenność lub trudność z zapadnięciem w głębokie fazy snu. Ze swojej strony mogę doradzić, byś poczytała o sposobach na higieniczny sen. Wiele rzeczy, których się dowiesz, na pewno Cię zdziwi, ale i przy okazji pomoże. Zerknij sobie na ten serwis: http://portal-zdrowia.pl.

 5. Całkiem możliwe, że tak właśnie jest. Materac powinien być dobrany indywidualnie pod nasze potrzeby. Polecam Ci rozejrzeć się za czymś nowym. W moim przypadku świetnie sprawdza się materac lateksowy. Ten i inne kupisz w sklepie https://senpo.pl/ a jak masz jakieś wątpliwości czy pytania, to warto skonsultować się z obsługą.

 6. Ja np. kompletnie nie potrafię wyspać się na twardym materacu.

 7. Duże znaczenie ma to, jaki masz materac w swoim łóżku. Jeśli jest nieodpowiedni, albo mocno zużyty, to na pewno jest to jego wina. U mnie najlepiej sprawdza się materac lateksowy antyalergic covers, który kupiłam na stronie materacyk.pl. Polecam, odkąd go mam, zaczęłam się wysypiać.

 8. Bardzo możliwe że masz źle dobrany materac, to może powodować bóle kręgosłupa. U mojego syna tak było, dopiero jak wymieniłam mu materac na jeden z tych https://studiomaterace.pl/materac-90x200 z tego sklepu internetowego to się polepszyło. Musiał być on dobrze dopasowany do jego wagi, mieć różne stopnie twardości.

 9. Na pewno łóżko to jeden z czynników, ale mogą też być inne o których bardzo dużo można przeczytać w Internecie. Ja niedawno zmieniłam łóżko na takie z pojemnikiem https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-Z-POJEMNIKIEM/60 Nie wiem, czy to przez to, że pod materacem mam jeszcze zapełnioną przestrzeń, ale teraz śpi mi się dużo wygodniej, tak bardziej stabilnie niż jak wcześniej, gdy deski a podłogę dzieliła duża przestrzeń

 10. Myślę że łóżko jest powodem złego wysypiania się, warto zwrócić uwagę na wybór materaca. Musi być przede wszystkim wygodne. Do tego też wybór kołdry i poduszki też ma znaczenie. Kiedyś i ja z mężem nie wysypiałam się, zmieniliśmy materac i wszystko wróciło do normy, ale chciałabym jeszcze taką kołdrę z wielbłąda https://wszystkodospania.pl/s,147,koldra_z_wielblada.html .

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij