Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Fundacja Dla Osób z Urazem Rdzenia Kręgowego

Fundacja Dla Osób z Urazem Rdzenia Kręgowego (w skrócie Fundacja Kręgosłup) została założona w Gorzowie Wielkopolskim w 2003 roku. Od samego początku Zarząd oraz osoby zaangażowane w prowadzenie organizacji wykonują wszystkie prace społecznie.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego powstałą z inicjatyw ludzi wrażliwych na ludzkie nieszczęścia. Podstawą naszych działań jest pomoc osobom cierpiącym z powodu urazów kręgosłupa doznanych w wypadkach lub na skutek choroby.

Wspomagamy finansowo i rzeczowo. Dla osób objętych opieką udostępniamy subkonta, na których gromadzone są środki przeznaczone na zakup leków przeciwbólowych, leczenie, rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny i likwidację barier architektonicznych. Upowszechniamy wiedzę o przyczynach niepełnosprawności, o sposobach radzenia sobie z nią oraz o prowadzeniu działań profilaktycznych w tym zakresie.

Fundacja pozyskuje środki na dofinansowanie wyjazdów osób niepełnosprawnych na turnusy rehabilitacyjne oraz na leczenie w kraju i za granicą. Zebrane środki finansowe przekazywane są na dożywianie, finansowanie leków i środków higienicznych dla osób chorych oraz sprzęt inwalidzki (m.in. wózki elektryczne, poduszki przeciwodleżynowe, itp.). Każdy może wspomóc Fundację wpłacając darowizny na konto Fundacji lub przekazując 1% swojego podatku.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.fundacja-kregoslup.pl

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość