Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Fundacja Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka”

Fundacja „Agnieszka” działa ponadlokalnie, pomagając dzieciom niepełnosprawnym z terenu całej Polski. Skorzystaj z bezpłatnego programu do rozliczenia podatku dochodowego Fundacji i przekaż jej jeden procent swojego podatku. Wesprzesz w ten sposób budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych.

Głównym celem działań Fundacji „Agnieszka” jest wybudowanie, uruchomienie i prowadzenie ośrodka integracyjno-rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych, nazywanego przez podopiecznych Grodziskową Osadą Radości. Powstaje on w przepięknym miejscu, w maleńkiej wsi Grodziska na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. To urocze miejsce otoczone dużymi kompleksami leśnymi i jeziorami, w sam raz na kilkugodzinne przejażdżki konne, lub spacery po terenie parku.

Czworonożni terapeuci

Nierozłącznym elementem ośrodka jest działająca przy nim Stanica Koni Huculskich, w ramach której dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej prowadzone są zajęcia z hipoterapii, oraz z rekreacji konnej. W ośrodku prowadzona jest także animaloterapia czyli terapia z udziałem zwierząt: osiołków, kózek, kucyka oraz psa dogoterapeuty. W działającej już części ośrodka organizowane są także warsztaty terapeutyczne i spotkania integracyjne.

Z zajęć w ośrodku korzysta wiele osób niepełnosprawnych nie tylko z woj. mazowieckiego, ale z całej Polski. Są to grupy zorganizowane z różnych instytucji państwowych i samorządowych, oraz z organizacji pozarządowych i kościelnych. Opiekunem jednej z takich grup jest Duszpasterz Kolejarzy Ks. Ryszard Marciniak , który o działaniach Fundacji mówi tak:

„ Od kilku lat korzystamy z niebywałej dobroci i gościnności ze strony Fundacji Agnieszka", która organizuje naszym dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej zajęcia z hipoterapii, spotkania integracyjne, oraz warsztaty terapeutyczne w ośrodku Fundacji w Grodziskach. Jestem bardzo wdzięczny terapeutom, oraz Zarządowi Fundacji "Agnieszka" ,za wrażliwość, zrozumienie, oraz umiejętność czytania potrzeb drugiego człowieka, dzięki ich działaniu osoby sprawne inaczej pokonują własne bariery psychofizyczne, czują się potrzebne i kochane. Całej Fundacji życzę Błogosławieństwa Bożego”.

Pomoc dla całych rodzin

Odbiorcami działań Fundacji są nie tylko dzieci i osoby niepełnosprawne z różnego typu placówek opiekuńczo-wychowawczych i rehabilitacyjnych, ale też całe rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. Przykładem jest Pani Magda – mama dwójki niepełnosprawnych córek: Aldonki i Marty, która od kilku lat otrzymuje pomoc od Fundacji „Agnieszka”.

„Dzięki pomocy ze strony osób z Fundacji, mogę na czas kupić lekarstwa, pieluchy, opłacić rehabilitację i terapię swoich dzieci. Mówią o sobie, że są zwykłymi ludźmi, ale każdy kto choć raz się z nimi spotkał wie, że to ludzie ogromnego serca. Bezinteresownie pomagają, często sami "dokładają" swój czas i pieniądze i wszystko co w danej chwili niezbędne i potrzebne" - mówi Pani Magda.

Osoby współtworzące Fundację „Agnieszka” z wielkim zaangażowaniem i oddaniem pracują na rzecz najbardziej potrzebujących, szukając możliwości uczynienia życia swoich podopiecznych znośniejszym gdzie tylko się da. "Nie zatrzymujemy się nawet na chwilę. Jeśli macie możliwość wspomóc Fundację w tym zadaniu, żadne wsparcie nie pozostanie niezauważone” – mówią.

Co roku dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, Fundacja dofinansowuje też turnusy rehabilitacyjne, kupuje wózki inwalidzkie, aparaty słuchowe, komputery, lekarstwa, zabawki, żywność, odzież, opał na zimę, czy inne bardzo potrzebne w danej chwili rzeczy. Jednak głównym i najważniejszym celem Fundacji „Agnieszka” jest wybudowanie i uruchomienie ośrodka integracyjno-rehabilitacyjnego w Grodziskach, który będzie służył dzieciom i osobom niepełnosprawnym do terapii, wypoczynku, rehabilitacji, pracy, zabawy, ale przede wszystkim do integracji, jest to bowiem jedna z najważniejszych form rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Wesprzyj budowę Grodziskowej Osady Radości

„Jest to ogromna i kosztowna inwestycja, którą z wielkim trudem od kilku lat realizujemy, a dzięki wpłatom z 1% możemy kontynuować budowę ośrodka, który z dnia na dzień staje się coraz ładniejszy” – tak o budowie ośrodka mówi Prezes Zarządu Beata Matusiak – „Dlatego też z całego serca chcemy prosić, żebyście Państwo w tym roku przekazali nam 1% swojego podatku. W odpowiedniej rubryce formularza PIT wystarczy wpisać Numer naszego KRS czyli: 0000151511.

Dla Państwa wygody na stronie internetowej Fundacji http://fundacjaagnieszka.pl/index.php?pds=38 jest do pobrania całkowicie bezpłatny, aktualny program do rozliczeń rocznych PIT, przy pomocy którego, będziecie mogli wygodnie i bezstresowo wypełnić roczne zeznanie podatkowe przekazując nam 1% swojego podatku, za co z góry Bardzo Serdecznie Dziękujemy”.

Z działaniami Fundacji można zapoznać się na stronie internetowej www.fundacjaagnieszka.pl

Fundacja Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka” KRS 0000151511 04-028 Warszawa, Al. Stanów Zjednoczonych 51, lok.325 www.fundacjaagnieszka.pl tel: 22-292-31-45, 504-943-136 e-mail: fundacjaagnieszka@wp.pl

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość