Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Fundacja Serce Dziecka

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej została utworzona w 2004 roku przez rodziców dzieci z wadą serca, z potrzeby serca, z chęci pomagania i wspierania dzieci i dorosłych, u których zdiagnozowano wady serca oraz ich rodzin. Tak jest do chwili obecnej.

Trzon organizacji stanowią rodzice, którzy przeszli przez proces leczenia i rehabilitacji dziecka z wadą serca i wiedzą, jakie problemy się z tym wiążą – nie tylko zdrowotne, ale również psychologiczne i wychowawcze. Dzieci z wadą serca co roku przybywa, te starsze wchodzą powoli w wiek dojrzały. Proces diagnozy i leczenia wrodzonych wad serca jest coraz skuteczniejszy, a to stawia przed Fundacją coraz to nowe wyzwania i zagadnienia, którym trzeba sprostać.

Celami działania Fundacji są:

  • działanie na rzecz dzieci i dorosłych z wadami i chorobami serca oraz ich rodzin,
  • szerzenie wiedzy o wadach serca, ich wykrywaniu i leczeniu,
  • współpraca z ośrodkami medycznymi i organizacjami zajmującymi się problematyką wad serca.

Fundacja Serce Dziecka jest organizacją pożytku publicznego (OPP), która w ciągu dziewięciu lat działalności pomogła ponad 2,5 tys. dzieci z całej Polski. A liczba Podopiecznych Fundacji wciąż wzrasta!

Fundacja finansuje m.in. usługi medyczne, rehabilitację, leki, opiekę nad Podopiecznymi w trakcie hospitalizacji, zakupuje sprzęt pozwalający na rehabilitację w warunkach domowych, przeprowadza szereg akcji informacyjnych, edukacyjnych i integracyjnych. W ramach Akademii Serca organizuje konferencje, warsztaty i szkolenia z udziałem lekarzy, pielęgniarek, rodziców dzieci z wadami serca oraz dorosłych z wadami serca (GUCH).

Jeśli popieracie Państwo działania Fundacji i ważne jest dla Was dobro dzieci i dorosłych z wadą serca, prosimy, przyłączcie się do naszych działań, pomóżcie nam pomagać!

Dane kontaktowe:

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej ul. Narbutta 27/1 02-536 Warszawa e-mail: fundacja@sercedziecka.org.pl www.sercedziecka.org.pl tel. 22 848 07 60, 605 882 082 NIP 951 220 72 00 KRS 0000 2 666 44

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość