Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Głodówka może wydłużyć życie

Głodówka - przynajmniej jednego dnia w tygodniu - zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, chorób serca oraz skutecznie walczy z nadwagą. Takie są najnowsze odkrycia naukowców z University of California.

Lekarze już jakiś czas temu stwierdzili, że poszczenie poprawia nasze zdrowie i chroni organizm przed wystąpieniem ciężkich chorób. Teraz najnowsze badania pokazują, że głodówka może także wydłużyć nasze życie.

Dr Kritsa Varady, który prowadził badania nad otyłością i nadwagą na University of Illinois w Chicago, powiedział, że po ośmiu tygodniach, w czasie których wprowadzony był u pacjentów post, poziom cholesterolu we krwi spadł, obniżyło się ciśnienie krwi, a poziom tłuszczu w organizmie znacząco spadł. Badani w tym czasie tracili także około 8 procent ze swojej wagi.

Głodówka wpływa na temperaturę ciała, poziom insuliny a także na stres. Warto zatem pościć i nie objadać się. Po dniu postu zjadamy zazwyczaj 25 procent mniej niż dotychczas, a ilość spożywanego jedzenia sukcesywnie maleje.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Inedyk (Gość)

    glodowka jest cudowna aletrzeba pic conajmniej 3 duze szklanki herbaty pu erh i kolejne 2 duze szklanki wody zrodlej(najlepiej gazowanej) effekty sa super,spokoj i dobre samopoczucie a przy tym czuc jak pali sie fat i cholesterol obniza

  2. Maciej (Gość)

    Na stronie rstanislawski.pl można przeczytać ciekawe artykuły Pana Romualda Stanisławskiego, który metodą głodówki leczniczej wyleczył się z wielu chorób. Wszystko także opisał w swojej książce "Jak wyleczyłem się głodem i dietą..." .. także dostępnej na stronie rstanislawski.pl.

    PS. Głodówka nigdy nie może zastąpić odpowiedniej racjonalizacji żywienia. Głodówka jako środek odchudzający może być bardzo szkodliwy!