Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Gorczyca na przyrost mięśniowy

Rada od specjalistów dla osób chcących zwiększyć masę mięśniową? Jedzcie gorczycę, powszechnie dostępną w postaci musztardy.

Ta prosta roślinka i jej ziarna zwracają coraz większą uwagę ze względu na wciąż powiększającą się listę ich prozdrowotnych właściwości. Najnowsze badanie wykazało, że zawarte w gorczycy związki zwane brasinosteroidami zwiększają apetyt, sprzyjają syntezie białek, wspomagają rozbudowę masy mięśniowej oraz podnoszą liczbę i rozmiary włókien mięśniowych.

Dr Slavko Komarnytsky z Uniwersytetu Stanowego Północnej Karoliny przeprowadził testy na szczurach i odkrył, że roślinny steroid podany doustnie ma działanie anaboliczne i prowadzi do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała, masy mięśniowej, siły oraz wydajności fizycznej.

Akademicy mają nadzieję, że pewnego dnia homobrasinolid stanie się skuteczną, naturalną i bezpieczną alternatywą w leczeniu atrofii mięśniowej związanej z chorobą lub procesem starzenia. Duże nadzieje wiąże się też z wykorzystaniem gorczycy do poprawy wytrzymałości i osiągów fizycznych sportowców.

Wcześniejsze badania wskazywały między innymi, że gorczyca powaga również uśmierzać ból migrenowy, zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych, a także ma działanie przeciwgrzybicze i antyseptyczne.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Ja (Gość)

    w jakich ilosciach jesc ta gorczyce?

  2. pola (Gość)

    uwielbiam musztardę :)