Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Idealny biustonosz sportowy

Nawet 72 proc. kobiet aktywnych sportowo odczuwa z powodu obfitszego biustu dyskomfort w trakcie lub po treningu. Producenci odzieży sportowej koncentrowali się do tej pory na designie i materiałach. W końcu mamy jednak naukowe wytyczne!

Bez względu na to czy jesteśmy zawodowymi biegaczkami czy weekendowymi gośćmi siłowni, łączy nas jeden problem – dobór odpowiedniego biustonosza sportowego. Obfitszy biust i związane z tym dolegliwości bólowe mogą skutecznie zniechęcać nas do jakiejkolwiek aktywności wymagającej biegania czy podskakiwania. Nie pozostaje nam wtedy zbyt wiele opcji.

Biustonosze sportowe dostępne na rynku może i są ładne, ale niestety rzadko spełniają wymagania. Dobra wiadomość jest taka, że przeprowadzono skrupulatne badania tego, w jaki sposób poruszają się piersi w trakcie wysiłku i co może powodować dyskomfort w zależności od dystansu, rodzaju sportu czy szybkości. A to już tylko krok do stworzenia idealnego produktu.

Do tej pory wierzono, że do odczuwania bólu w piersiach przyczynia się ich podskakiwanie. Okazuje się jednak, że to kołysanie na boki powoduje największy dyskomfort i dla wielu kobiet stanowi prawdziwą blokadę psychiczną. Co zaskakujące, wykazano też, że bolesność w trakcie wysiłku nie dotyczy wyłącznie Pań o obfitszych kształtach i cierpień może zarówno posiadaczka miseczki A, jak i F.

Producenci opracowują właśnie kryteria dla idealnego biustonosza, więc wypatrujcie nowości na rynku!

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. babaryba

  ja do tej pory nie nalazłam dobrego stanika - muszę się zadowolić tymi wszytymi w koszulki.

 2. mi_lenka (Gość)

  Ja też przez długie lata biegałam w zwykłym sportowym topie z wszytym stanikiem. Jakoś zawsze odwlekałam zakup dobrego sportowca, bo w Polsce ciężko było dostać wygodny model w rozsądnej cenie. Przez to moje piersi zaczęły się deformować więc stwierdziłam, że muszę kupić dobry stanik do ćwiczeń. Całe szczęście trafiłam na biustonosz Dalia FIT, który idealnie trzyma mój (dość duży) biust.

 3. roberka

  Ja mam raczej mały biust więc większego problemu nie mam, ale kupiłam jeden porządny biustonosz sportowy, na więcej mnie nie stać, bo do tanich nie należał!

 4. ZgubicSiebie

  Warto zadbac o odpowiednie biustonosze do cwiczen.. te w koszulkach uwazam, ze sa nie wystarczajace.... mozna kupic sobie w kazdym sklepei sportowym odpowiedni biustonosz. ja pelcam te bokserkowane i bez zadnych zapiec aby nic nie uwieralo nas podczas cwiczen.