Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Ile minerałów w wodzie?

Wody różnią się zawartością minerałów. Te, które pijesz powinny być dostosowane do twoich potrzeb.

Niskozmineralizowana

Jest czysta chemicznie i mikrobiologicznie, dlatego z powodzeniem możesz używać jej do mycia, jak i przygotowywania domowych posiłków. Ma neutralne dla skóry ph 5,5 oraz 500mg/l składników mineralnych tj. magnez, wapń, węglowodany, sod, chlor, żelazo i jod. świetnie gasi pragnienie. Mogą ją pić kobiety w ciąży.

Średniozmineralizowana

Zawiera od 500 do 1500 mg/l składników mineralnych. Wody te dzieli się na nisko i wysokosodowe. Te z niską zawartością sodu polecane są osobom chorym na cukrzycę, nadciśnienie, mające problemy z nerkami czy wątrobą. Gdy pracujesz fizycznie, pij wodę wysokosodową. Wody średniozmineralizowane można pić codziennie, zwłaszcza latem, gdy się obficie pocimy. Dzięki nim uzupełnimy utracone minerały.

Wysokozmineralizowana

Zawiera powyżej 1500 mg/l składników, najwięcej magnezu i wapnia, oraz sodu i potasu. Pomaga usunąć toksyny z organizmu i szybko uzupełnić utracone minerały z organizmu. Polecana jest głównie osobom aktywnym i pracującym fizycznie. Jeśli nie należysz do grona tych osób, nie pij jej codziennie. Może to bowiem spowodować niebezpieczną kumulację pierwiastków w organizmie i doprowadzić m.in. do kamicy nerkowej, nadciśnienia i obrzęków.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość