Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Jabłko zjadane codziennie jest naprawdę bardzo ważne

Jabłko zjadane każdego dnia ma zdaniem ekspertów jeszcze większy wpływ na zdrowie niż sądziliśmy do tej pory.

Naukowcy z Institute of Food Research w Norwegii badali właściwości owoców, a w tym brzoskwiń, nektarynek i jabłek właśnie. Doszli do niesamowitych wyników, które wszystkich zaskoczyły.

Okazuje się bowiem, że w jabłkach znajduje się pięć razy więcej polifenoli, które działają jak przeciwutleniacze, niż sądzono.

Lekarze mówią, że właśnie te polifenole są niezwykle ważne dla naszego organizmu. Związki te są fermentowane przez bakterie w jelicie grubym i działają niezwykle korzystnie na cały nasz organizm.

Badania opublikowano w "Journal of Agricultural and Food Chemistry". Pokazały one jak niezwykle ważne są właściwości jedzenia, które może w niesamowity sposób wpływać na naszą dietę.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Angelot (Gość)

    Ja swego czasu jadałam codziennie jabłka i powiem iż rewelacyjnie się czułam :)

  2. hanka57 (Gość)

    Stare przyslowie mowi: "One apple a day - the doctor goes away". Rzeczywiscie, jest w tym duzo prawdy. Jablka powinno sie jesc okragly rok. W lecie, kiedy jest wiele innych owocow, zapominamy o jablkach, schodza na dalszy plan. A nie powinny.Zadne z owocow sezonowych nie zawieraja tylu zbawiennych dla zdrowia polifenoli, co jablka. :-)

  3. luiza (Gość)

    ja zjadam co najmniej 3 dziennie bo uwielbiam :) )