Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Jak dbać o okolice intymne

Aż 85 procent Polek skarży się na dolegliwości okolic intymnych. Zapalenia są wracają, a my zamiast je leczyć czekamy aż ustąpią.

O infekcje okolic intymnych naprawdę nie jest trudno, a wręcz jest bardzo łatwo. Powodów jest wiele. Sprzyjają antybiotyki, otyłość cukrzyca, ale też nieodpowiednia bielizna czy niedbałość o higienę osobistą. Każda z nas może dla siebie zrobić wiele stosując się do zaleceń lekarzy i wskazówek, które uchronią nas przed niepotrzebnymi, a czasem groźnymi infekcjami.

 • Zaczynamy od bielizny. Niestety to nie jest mit, ze seksowne stringi są niezdrowe. Zakładaj je tylko na wyjątkowe okazje, a na co dzień noś figi z naturalnych materiałów, z niewielką domieszką sztucznego włókna.

 • Uważaj na zbyt obcisłe spodnie. Gdy nasze okolice intymne są tak uwięzione, że nie ma żadnej wentylacji powietrza, to same stwarzamy wymarzone pole dla bakterii i grzybów.

 • Unikaj tamponów, które są mikrobiologiczną bombą, a z całą pewnością nie zakładaj ich na noc!

 • Wybieraj bawełniane podpaski, a nie te plastikowe.

 • Bieliznę myj ręcznie najlepiej w płynie Biały Jeleń lub delikatnym, kwaśnym mydle. Proszki do prania mogą być drażniące dla skóry.

 • Choć w dzisiejszych czasach brzmi to strasznie, to jednak uważaj z depilacją okolic intymnych. To podobnie jak ze stringami - choć seksowne, to jednak niezdrowe. Brazylijskie bikini jest wymarzonym środowiskiem do zakażenia.

 • Dbaj o codzienną dietę. Niewskazane są cukry proste i węglowodany, a dotyczy to zwłaszcza infekcji grzybiczo-bakteryjnych.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. maja (Gość)

  ja często cierpiałam na zapalenie pęcherza - każde ochłodzenie na dworze czy wizytę na basenie kończyłam problemami z pęcherzem. ale w końcu poszłam do dobrego urologa i przepisał mi preparat z żurawiną i wit.C Prouro i odkąd łykam te kapsułki (już 1,5 miesiąca) mam spokój z nawracającymi infekcjami pęcherza. dodatkowo piję też sok z żurawiny, jem owoce i warzywa z dużą zawartością wit C i staram się cieplej ubierać.

 2. Anita (Gość)

  Polecam płyn do higieny intymnej Femma Ultra Soft jest naprawdę dobry - delikatnie i dobrze myje. Ma ładny zapach. Jest bardzo wydajny przy używaniu przez dwie osoby. Ma idealną konsystencję i dobrze się go rozprowadza. Dobrze spełnia swoją rolę.

 3. Śmietanka (Gość)

  Używam płynu Femma Ultra Soft i to nie tylko ja, ale i moja mama i siostra. Wszystkie jesteśmy z niego zadowolone, nie ma drugiego tak dobrego! + za wydajnośc, +za miły zapach + za przystępną cenę.