Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Jak zajść w ciążę

Zapłodnienie wcale nie musi być łatwe i szybkie. Co zrobić, by wreszcie na teście ciążowym pojawiły się dwie kreseczki?

Podstawową rzeczą, jaką kobieta chcąca zajść w ciążę powinna zrobić to prowadzenie kalendarzyka miesiączkowego. Dzięki niemu przyszła mama będzie wiedziała, kiedy ma dni płodne i kiedy istnieje największe prawdopodobieństwo zapłodnienia. Podczas owulacji powinno się odbyć stosunek seksualny, nie używając żadnych środków antykoncepcyjnych.

Jak wyliczyć dni płodne?

Jeżeli cykl miesiączkowy trwa 28 dni kobieta ma owulację pomiędzy 14 a 16 dniem cyklu. Pierwszy dzień cyklu należy liczyć od pojawienia się krwawienia. Jeśli kobieta ma nieregularne miesiączki określenie dni płodnych jest nieco trudniejsze. Na nieregularny cykl może wpłynąć alkohol, stres, wysiłek fizyczny czy różne choroby. Najlepiej unikać tych rzeczy jeśli chce się zajść w ciążę.

Oprócz tego podczas owulacji temperatura ciała jest nieco wyższa niż zwykle. Zaraz po przebudzeniu należy zmierzyć sobie temperaturę (najlepiej cyfrowym termometrem) i sumiennie, codziennie zapisywać. Po kilku tygodniach można będzie dokładnie określić, którego dnia kobieta ma dni płodne.

A co więcej?

Najlepszym sposobem jest po prostu częste odbywanie stosunków seksualnych. Oprócz tego nie powinniśmy się zadręczać jeśli próby idą na marne. Stres, naciski innych i ciągłe myślenie o dziecku sprawia, że trudniej jest zajść w ciążę. Jeśli para jest zdrowa na pewno w końcu się uda.

Na forach internetowych można przeczytać, że dobrze działają różne zioła, na przykład „Vital women” lub olejek z wiesiołka w kapsułkach, który pobudzają wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za owulację. Oprócz tego internautki twierdzą, że duże znaczenie ma pozycja partnerów podczas stosunku. Najlepiej kochać się w takiej pozycji, by sperma mężczyzny cała spłynęła do macicy. Po odbyciu stosunku nie należy od razu się myć.

Jak poprawić płodność?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. misiolina (Gość)

  Fajny artykuł. Sama długo starałam sie o dziecko...nie mogłam się wyluzować i przede wszystkim dobrze obliczyć dnia owulacji...dopiero koleżanka poleciła mi Tester Afrodyta (owulacyjny) i chociaż jeden problem z głowy...przestałam się stresować i się udało :) Teraz biegam już ze sporym brzuszkiem

 2. kakadi (Gość)

  Mi się udało całe szczęście bez problemu i szybko. Wcześniej stosowałam metodę termiczną - z cyclotestem. Dzięki temu dobrze wiedziałam kiedy mam dni płodne i udało mi się za pierwszym cyklem starań

 3. dorotka (Gość)

  Ja mam niestety cykle bardzo nieregularne wiec z tego co czytałam u mnie komputerek odpada. Ale nad tą Afrodytą się zastanowię, czemu nie.

 4. ramka

  ważne jest zeby się  tym tak nie spinac i nie denerwować wiadomo że ten kto za bardzo chce trudniej mu a ten kto nie chce zachodzi za pierwszym razem.